Advert

Almanya'dan kritik İsrail onayı .

Spiegel dergisi, Bundessicherheitsrat konseyinin, İsrail'e 3 adet denizaltı satışına onay verdiğini yazdı. Habere göre Netanyahu da bu anlaşmayı İsrail ordusuna rağmen yaptı.

Almanya'dan kritik İsrail onayı  .
Bu içerik 252 kez okundu.
Advert

Söz konusu haberde, gizli kararlar alan Federal Güvenlik Konseyinin (Bundessicherheitsrat), Thyssen-Krupp şirketinin, Kiel kentinde inşa etmek istediği ve nükleer başlıklı füze taşıyabilen "Dolphin" tipi 3 denizaltının satış sına onay verdiği belirtildi.

Haberde ayrıca, Alman yönetiminin daha önceki satışlarda yaptığı gibi bu satışı da sübvanse edeceği sinyalini verdiği ve böylelikle toplam 1,5 milyar avro maliyetin üçte birini üstlenebileceği ifade edildi.

HEM NETANYAHU'NUN HEM ALMAN ŞİRKETİN AVUKATI
Bu anlaşmanın gölgesinde 'de yolsuzluk iddialarının bulunduğuna işaret edilirken, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun avukatının aynı zamanda İsrail'de Thyssen Krupp'un hukuk danışmanlığını yaptığı belirtildi. Bunun, Netanyahu'nun İsrail ordusuna rağmen bu anlaşmayı yapmak istemesini açıklayabileceği yorumu da yapıldı.

Son olarak, anlaşmada, söz konusu iddiaların kanıtlanması durumunda 'ya sözleşmeyi iptal edebilme imkanı verildiği aktarıldı.

'6. DENİZALTI İNŞA EDİLİYOR'
Bu anlaşmanın dışında İsrail'in "Dolphin" tipi 5 denizaltıya sahip olduğu, altıncısının yapımına ise devam edildiği kaydedildi.

http://www.takvim.com.tr/dunya/2017/07/02/almanyadan-kritik-israil-onayi

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş Demba Ba Transferinde Mutlu Sona Ulaştı
Beşiktaş Demba Ba Transferinde Mutlu Sona Ulaştı
Ali Koç'tan çarpıcı açıklama!
Ali Koç'tan çarpıcı açıklama! "Vefa Küçük gözlerine inanamadı"