Advert

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: 15 Temmuz'daki Demokrasi Nöbetine Erdoğan da Katılacak

İbrahim Kalın, 15 Temmuz'da yapılacak anma töreninin detaylarına ilişkin açıklamalarda bulunarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da etkinliklere katılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: 15 Temmuz'daki Demokrasi Nöbetine Erdoğan da Katılacak
Bu içerik 355 kez okundu.
Advert

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü  İbrahim Kalın 15 Temmuz'da Meclis'te özel oturum yapılacağını ve  İstanbul ve  Ankara'daki anıtların açılacağını söyledi. Kalın, 15 Temmuz gecesi yapılacak demokrasi nöbetine  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağın söyledi.

"ANKARA VE İSTANBUL'DAKİ ETKİNLİKLERE CUMHURBAŞKANIMIZ DA KATILACAK"

15 Temmuz anmalarıyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü  İbrahim Kalın'ın açıklamasından satır başları şöyle:

Ankara ve  İstanbul'daki etkinliklerin bir kısmına Cumhurbaşkanımız katılacak. Meclis'te özel oturum yapılacak. 15 Temmuz milletin temel gündemidir. Teröre karşı ortak mücadele azminin yeniden sergilenmesi olacaktır.  Ankara ve  İstanbul'da yapılan anıtların açılışı gerçekleştirilecek. Bunlar ağırlıklı olarak  Ankara ve  İstanbul'da yapılacak faaliyetler ama 81 ilde faaliyetler yapılacak.

15 TEMMUZ'DA DEMOKRASİ NÖBETİ

Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile o gece tekrar bir demokrasi nöbeti başlatılacak,  Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılacak.

 

 

 

TERÖRLE MÜCADELE

Avrupa'da,  Amerika'da veya başka yerlerde  PKK terör örgütüyle mücadele noktasında  Türkiye'ye yönelik eleştiri getirenlerin, bu katliamlar, bu saldırılar, bu suikastler karşısında sessiz kalmalarını da bir not olarak düşmemiz gerekiyor. Bu, aslında onların terörle mücadele konusunda ne kadar ikiyüzlü bir tutum içerisinde olduklarını teyit eden hazin bir hadise ve durum olarak karşımızda bulunuyor. Tabii biz bunlar ne derse desinler, biz kendi yolumuzda terörle mücadeleye en etkin şekilde devam edeceğiz. Ülkemizin birliği ve beraberliği için bu yolda herhangi bir geri adım atmamız asla ve asla söz konusu değil.

KATAR KRİZİ: ÖNÜMÜZDEKİ BİRKAÇ GÜN ÇOK KRİTİK

Türkiye, Körfez ülkelerinin tamamı ile ilişkileri olan bir ülke. Normal ilişkilerimiz devam ediyor. Cumhurbaşkanımız en son Trump'la bu konuyu ele aldılar. Bunun sonuçlarını yavaş yavaş görmeye başladığımızı düşünüyorum. Çözüm yönünde bir mutabakatın güçlendiği anlaşılıyor. Önümüzdeki birkaç gün kritik. Bir ülkenin de egemenlik haklarına giren konular.Daha önce de ifade ettiğimiz gibi üssün amacı sadece  Katar'ın değil, bütün bölgenin güvenliğini sağlamaktır. Bunlar sadece fitne ateşine odun taşımak anlamına gelir.

AFRİN'E KARA HAREKATI

Türkiye, kendi çıkarlarını korumak, tehdide karşı her türlü tedbiri almaya muktedirdir. Bunu alırken de kimseye sormaz.  Afrin'den ya da başka yerden, bir örgütten tehdit olması halinde  Türkiye misliyle karşılık verir. Askeri planlama anlamında her türlü tedbir alınmaya devam edecektir.

RUS BAKAN İLE GÖRÜŞME

Rusya Savunma Bakanı Şoygu, Cumhurbaşkanımız tarafından kabul edildi.  Putin'in ricası üzerine geldiler.  Astana'da yapılacak olan toplantıların 3.'nün ana çerçevesiydi gündem. En önemli aşamalardan birisi çatışmasızlık bölgelerinin kurulması ve yol haritasının belirlenmesiydi. Rus Bakan konu ile ilgili Cumhurbaşkanımıza bilgi ilettiler. Bu süreci bir an önce sonlandırmak, insani yardımları ulaştırmak için yoğun bir çabamız olacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın büyük ihtimalle, G20 marjında  Putin'le görüşme ihtimali olacak.

https://www.sondakika.com/haber/haber-cumhurbaskanligi-sozcusu-kalin-15-temmuz-da-9790185/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Emre Belözoğlu Başakşehir'de sözleşmesini uzattı
Emre Belözoğlu Başakşehir'de sözleşmesini uzattı
Beşiktaş'ta sıcak gelişme! 2 isimle yollar ayrılıyor...
Beşiktaş'ta sıcak gelişme! 2 isimle yollar ayrılıyor...