Advert

Kuzey Marmara Otoyolu Paşaköy-TEM Kurtköy Bağlantı Yolu Açılıyor

Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında yapımı tamamlanan Paşaköy-TEM Kurtköy bağlantı yolu bugün trafiğe açılacak.

Kuzey Marmara Otoyolu Paşaköy-TEM Kurtköy Bağlantı Yolu Açılıyor
Bu içerik 355 kez okundu.
Advert

Kuzey  Marmara Otoyolu (3.  Boğaz Köprüsü dahil) Projesi kapsamında yapımı tamamlanan Paşaköy-TEM  Kurtköy bağlantı yolu bugün trafiğe açılacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Karayolları Genel Müdürlüğünce yap-işlet-devret modeliyle ihale edilen Kuzey  Marmara (3.  Boğaz Köprüsü dahil) Otoyol Projesi Odayeri-Paşaköy kesimi işi kapsamında yapılan Paşaköy-TEM  Kurtköybağlantı yolunun trafiğe açılması, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından onaylandı.

BELİRLİ ŞARTLAR DIŞINDA OTOYOLA GİRMEK YASAK

Otoyolun bu kesiminde bugünden itibaren trafik akışı sağlanacak.  Köprülükavşaklar, ücret toplama istasyonları gibi belirli yerler ve şartlar dışında otoyola giriş ve çıkış yasak olacak. Karayolu sınır çizgisi boyunca tesis edilen tel çitler veya duvarlar bu tür çıkışları engellemek amacıyla tesis edildiğinden engellerin açılması, yıkılması, kesilmesi ve başka şekilde tahrip edilmesi yasak olacak.

ASGARİ HIZ 40 KM

Erişme kontrollü karayolu olarak trafiğe açılan kesime, yayalar, hayvanlar, motorsuz araçlar, lastik tekerlekli traktörler, iş makineleri ve bisikletliler giremeyecek. Bu kesimde mecburi asgari hız saatte 40 kilometre, azami hız geometrik standartların müsaade ettiği limitlerde olacak.

 

Karayolunun bu kesiminde ve kavşaklarda duraklamak, park etmek, geri dönüş yapmak ve geri gitmek yasak kapsamında tutuldu. Zorunlu hallerde en sağdaki emniyet şeridinde durulabilecek.

Otoyola cephesi bulunan müesseselerin kendi faaliyetlerini sürdürdükleri binalara tanıtma levhaları koymak istemeleri halinde Karayolları Genel Müdürlüğünden ve görevli şirketten izin alınacak.

İŞLETMESİ ÜSTLENİCİ FİRMADA

Yap-işlet-devret modeliyle ihale edilen Gebze-Orhangazi-İzmir ( İzmit Körfez Geçişi Köprüsü ve Bağlantı Yolları Dahil) Otoyolu'nun yapımı, bakımı ve işletilmesi, sözleşme gereği üstlenici görevli şirket tarafından yürütülecek.

https://www.sondakika.com/haber/haber-kuzey-marmara-otoyolu-pasakoy-tem-kurtkoy-9792747/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“GELECEĞİN KARAKARTALI”NDA BÖLGE ELEMELERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
“GELECEĞİN KARAKARTALI”NDA BÖLGE ELEMELERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
Fenerbahçe, Ozan Tufan'ı 1 Milyon Euroya Gönderecek
Fenerbahçe, Ozan Tufan'ı 1 Milyon Euroya Gönderecek