Advert

S-400 füzesi için karar Altay için ihale zamanı

Millî Savunma Bakanı Fikri Işık, savunma sistemleri konusunda büyük aşama kaydedildiğini, S-400 füzesi için karar, Altay tankı için de ihale sürecinin yaşındığını söyledi.

S-400 füzesi için karar Altay için ihale zamanı
Bu içerik 322 kez okundu.
Advert

Millî Savunma Bakanı Fikri Işık, savunma sistemleri konusunda büyük aşama kaydedildiğini, S-400 füzesi için karar, Altay tankı için de ihale sürecinin yaşındığını söyledi. S-400’lerin büyük bir sistem olduğunu ifade eden Fikri Işık, “Bu kadar büyük sistemlerin alınması gidip pazardan domates almaya benzemiyor. Rusya ile teknik çalışmalar tamamen bitti. Son nihai karar noktasına gelindi. Finansman yöntemi üzerinde çalışıyoruz” dedi. 
ALTAY İÇİN TEKLİF
Altay Tankı’nın geliştirilmesi ile ilgili gelinen son durumu da aktaran Işık, “İhalede bazı gecikmeler olsa da geliştirme işlemleri tamamlandı. OTOKAR şu anda bütün testlerden başarıyla geçti. İkinci aşamada sözleşme gereği geliştiren firmaya teklif sunma hakkı var. ‘Teklif bizim açımızdan yetersiz’ dedik.  ‘Son olarak teklifinizi tekrar sunun’ dedik. Şimdi üçüncü aşama açık ihale. Bu projeyi en maliyet etkin, en hızlı sürede, bu projeye ilave olarak şunu da yaparım diyen varsa bir yarışma yapacağız. Bu yarışmanın sonunda belki OTOKAR veya başka firma verebilir. Bunu da yapacağız ve yakında seri üretimle ilgili son kararı vermiş olacağız” dedi. 

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/ekonomi/486797.aspx

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş Demba Ba Transferinde Mutlu Sona Ulaştı
Beşiktaş Demba Ba Transferinde Mutlu Sona Ulaştı
Ali Koç'tan çarpıcı açıklama!
Ali Koç'tan çarpıcı açıklama! "Vefa Küçük gözlerine inanamadı"