Advert

Erdoğan açıkladı: Tam 3 bin terörist...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo ortak açıklamalarda bulundu.

Erdoğan açıkladı: Tam 3 bin terörist...
Bu içerik 301 kez okundu.
Advert

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo'yu resmi törenle karşıladı.Baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından anlaşmaların imza törenine katılacak Erdoğan ve Widodo, ortak basın toplantısı düzenledi.

Erdoğan'ın açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Güvenlik iş birliği ve terörle mücadele konusunda fikir alışverişinde bulunduk ve iki ülke için de önemli kararlar aldık. DAEŞ ve FETÖ ile mücadeleyi yoğunlaştıracağız.

3 BİN TERÖRİSTİ ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Terörü coğrafyamızdan söküp atmak için kararlı bir mücadele yürütüyoruz. Fırat kalkanı operasyonu ile aralarında ele başlarının da olduğu 3 bin teröristi etkisiz hale getirdik

 

TİCARET HACMİMİZ ARTACAK

Endonezya ile Türkiye arasındaki ticaret hacminde 2000'li yıllardan bu yana artış yaşadık ama 10 milyar dolar hedefini belirlemiştik ve bu hedefe ulaşacağımızı düşünüyorum. İİT ve D8 dahil birçok platformda iş birliğimiz var ve bu platformlardaki münasebetlerimizi geliştireceğiz.Şu gerçeği çok iyi biliyoruz. Asya Pasifik ülkelerinin etkinliği artıyor. Türkiye son 14 yıldır uyguladığı politikalarla hak ettiği yeri alıyor."

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/487133.aspx

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Emre Belözoğlu Başakşehir'de sözleşmesini uzattı
Emre Belözoğlu Başakşehir'de sözleşmesini uzattı
Beşiktaş'ta sıcak gelişme! 2 isimle yollar ayrılıyor...
Beşiktaş'ta sıcak gelişme! 2 isimle yollar ayrılıyor...