Advert

Türkiye'den Avrupa'nın kararına ilk tepki

AB Bakanı Çelik, Avurpa Parlamentosu'nun Türkiye ile müzakerelerin askıya alınmasını öneren raporu kabul etmesine ilişkin ''Rapor bizim için yok hükmünde'' dedi.

Türkiye'den Avrupa'nın kararına ilk tepki
Bu içerik 223 kez okundu.
Advert

Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye ile müzakerelerin askıya alınmasını öneren raporu kabul etmesine tepki gösteren AB Bakanı Ömer Çelik, "Bu rapor yok hükmünde ve geçersiz. Rapor aynen iade edilecek. İlişkileri sabote etmeye yönelik bir rapor" dedi.

Avrupa Parlamentosu Türkiye ile Avrupa Birliği arasında üyelik müzakerelerinin askıya alınmasını öneren raporu kabul etti. 

AP'nin bu kararına tepki gösteren AB Bakanı Ömer Çelik basın toplatısı yaparak açıklamalarda bulundu: 

"Hiçbir bağlayıcılığı olmayan bir rapordur. Avrupa Parlamentosu tarafından görüşülmüştür ve siyasi nitelikli bir karar almıştır. Rapor objektif değil. Türkiye'nin şimdiye kadar yaptıklarını görmeyen. Ermeni meselesinde tek taraflı tarih anlayışını benimseyen bu raporu kabul etmiyoruz. Bu rapor işbirliği raporu değil. Bizim AP'den beklentimiz, uygun işbirlikleri üreten yeni köprüler kuran, eleştirilerle beraber ilerlemeye olanak sağlayan hükümler çıkarmasıdır. Bu rapor bir sabotaj raporudur. AP raporunu son iki sene olduğu gibi bu sene de yok hükmünde kabul ediyoruz. Rapor aynen iade edilecektir." 

"Yine bu tek taraflı Ermeni anlatılarına, başka ülkelerin bir takım siyasi değerlendirmelerine yer vermesi bir vizyonsuzluk belgesi olduğunun da açık göstergesidir. Bu sene 1915 olaylarıyla ilgili atıf ana metnin içerisinde yer alıyor."

https://www.haber3.com/guncel/politika/turkiyeden-avrupanin-kararina-ilk-tepki-haberi-4639216

Advert
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Osmanlıspor farklı kazandı.4-0
Osmanlıspor farklı kazandı.4-0
Kasımpaşa 2 - Antalyaspor  3
Kasımpaşa 2 - Antalyaspor 3