Advert
Advert
Advert

Bakan Özlü açıkladı! 10 sanayi sitesi taşınıyor...

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Bakanlıkta düzenlenen "Üretim reform paketi hayata geçiyor-ilk uygulama sanayi sitelerinin taşınması" konulu basın toplantısına katılarak açıklamalarda bulundu. Bakan Özlü, Üretim Reform Paketinin ilk eylemi olarak 10 sanayi sitesinin taşınacağını söyledi.

Bakan Özlü açıkladı! 10 sanayi sitesi taşınıyor...
Bu içerik 224 kez okundu.
Advert

Üretimin önündeki engelleri ortadan kaldırmak amacıyla 1 hafta önce hayata geçen Üretim Reform Paketi'nin ilk uygulaması olan sanayi sitelerinin taşınması konusu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde düzenlenen toplantıda kamuoyuyla paylaşıldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, sanayi sitelerinin daha modern şartlarda üretim yapmasına vesile olacak taşınma işlemlerinin bu günden itibaren başladığını ifade etti. Bakan, ilk etapta farklı birçok bölgede faaliyette bulunan 10 sanayi sitesinin taşınmasıyla işe başlayacaklarını söyledi.

10’U HEMEN TAŞINACAK

Türkiye’de kurulu bulunan 858 ve toplam 1 milyon 63 bin çalışanın olduğu sanayi siteleri daha modern şartlarda üretim yapmaya hazırlanıyor. Toplam arazi maliyetinin 280 milyon TL olacağı taşınma işlemlerinde ilk etapta taşınacak 10 sanayi sitesi yaklaşık 2,2 milyar TL’ye mal olacak. Söz konusu 10 bölgede 6 bin 181 iş yeri ve 40 bini aşkın çalışan bulunuyor.

http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-bakan-ozlu-acikladi--ekonomi-2480810/

Advert
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fatih Terim, Cengiz Ünder için harekete geçti
Fatih Terim, Cengiz Ünder için harekete geçti
Türkiye'de ilk olacak! Bayern maçı tarihe geçecek...
Türkiye'de ilk olacak! Bayern maçı tarihe geçecek...