Advert

Türkiye'den Musul zaferine resmi kutlama

Dışişleri Bakanlığı, yayınladığı açıklamada kentin teröristlerden temizlenmesinden memnuniyet duyulduğunu belirtti. Açıklamada, Ankara'nın Musul'un yeniden imarına katkı vermeye hazır olduğu da vurgulandı.

Türkiye'den Musul zaferine resmi kutlama
Bu içerik 276 kez okundu.
Advert

 

Dışişleri Bakanlığı, dün itibariyle terör örgütü DEAŞ'tan geri alınan Musul'daki zaferi internet sitesinden yaptığı açıklamayla kutladı.

Açıklama şöyle:

"Irak’ın en büyük ikinci kenti olan ve Haziran 2014’ten bu yana DEAŞ terör örgütünün işgali altında bulunan Musul’un kurtarılması için Ekim 2016'dan bu yana sürdürülen askeri operasyonun başarıyla sonuçlanmış olmasından memnuniyet duyuyoruz. 

Bu vesileyle, vahşi terör eylemleriyle ülkemizi de hedef alan DEAŞ’ın Irak’taki mezaliminin en büyük kurbanları arasında yer alan ve farklı dini, mezhebi ve etnik gruplardan müteşekkil Musul halkının acılarını paylaştığımızı belirtiyoruz. 

Türkiye’nin geçmişte olduğu gibi, DEAŞ sonrası dönemde de Musul halkının yanında olacağını vurguluyoruz. 

Bundan sonraki süreçte, DEAŞ ve diğer radikal örgütlerin ortaya çıkmasına zemin hazırlayan olumsuzlukların bertaraf edilmesine ve Musul’un yeniden imarına yönelik faaliyetlere katkıda bulunmaya hazır olduğumuzu ifade ediyoruz.",

http://www.milliyet.com.tr/turkiye-den-musul-zaferine-resmi-siyaset-2482251/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“GELECEĞİN KARAKARTALI”NDA BÖLGE ELEMELERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
“GELECEĞİN KARAKARTALI”NDA BÖLGE ELEMELERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
Fenerbahçe, Ozan Tufan'ı 1 Milyon Euroya Gönderecek
Fenerbahçe, Ozan Tufan'ı 1 Milyon Euroya Gönderecek