Advert

Yeniden nöbetteyiz

İhanet girişimine karşı kutlu direnişin birinci yılında millet yeniden “demokrasi nöbeti” için meydanlara inecek. Erdoğan da direnişin sembol noktası Şehitler Köprüsü’nde yürüyecek

Yeniden nöbetteyiz
Bu içerik 376 kez okundu.
Advert

15 Temmuz anma programı belli oldu

Türkiye genelinde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı nedeniyle kapsamlı anma etkinlikleri düzenlenecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla 15 Temmuz gecesi "demokrasi nöbeti" tutulacak, Erdoğan da nöbete katılacak. Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenecek 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri, yarın başlayacak, 16 Temmuz sabahı sona erecek.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla 15 Temmuz gecesi "demokrasi nöbeti" tutulacak, Erdoğan da nöbete katılacak.
 Erdoğan, darbeci General Semih Terzi'yi öldürerek darbe girişiminin seyrini değiştiren kahraman Astsubay Ömer Halisdemir ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde şehit olan Erol Olçok'un kabirlerini ziyaret edecek.
 Darbe girişimine direnişin sembol mekânlarından TBMM, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı, Kahramankazan ilçesi, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otel ile Atatürk Havalimanı'nda programlar düzenlenecek.
 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağı "Milli Birlik Yürüyüşü" yapılacak.
 Diyanet İşleri Başkanlığı'nca, şehitler için 81 ilde hatim indirilecek, mevlit okunacak, camilerde sala verilecek.
İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün Anadolu yakası çıkışında inşa edilen şehitler anıtında çalışmaların sonuna gelindi. Ankara'da da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi karşısında inşa edilen abidede, 249 şehidin isimleri ve taş baskı resimleri yer alacak.

http://www.sabah.com.tr/yasam/2017/07/11/yeniden-nobetteyiz

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fatih Terim: Milik, Imbula, Nuri Şahin, Bacca...
Fatih Terim: Milik, Imbula, Nuri Şahin, Bacca...
Domagoj Vida'ya 12 milyon euroluk teklif!
Domagoj Vida'ya 12 milyon euroluk teklif!