Advert
Advert
Advert

Gümrüklerde Bekleme Süresi Azalacak

Bakan Tüfenkci, 180 günlük eylem planında gümrüklerdeki işlemlerin hem vatandaş hem de iş dünyası açısından hızlandırılmasına dönük adımların da yer alacağını söyledi.

Gümrüklerde Bekleme Süresi Azalacak
Bu içerik 106 kez okundu.

Gümrüklerdeki laboratuvar işlemlerinin tekleştirileceğini, bunun da bekleme sürelerini yarı yarıya azaltacağını kaydeden Tüfenkci, "Bu konuda 19 bakanlık devreye giriyor.Onları bir havuza alacağız. Bu tür işlemlerin tek bakanlığın koordinasyonunda yapılması gerekiyor" dedi.

"ÖN BEYAN SİSTEMİNİ HAREKETE GEÇİRDİK"

Bazı gazetecilerle sohbet eden Tüfenkci, yaz ayları nedeniyle özellikle Kapıkule'nin çok yoğun olduğuna dikkat çekerek, "Ön beyan sistemini hayata geçirdik. Vatandaş evinden çıktığında, sınır kapısına yaklaştığında cep telefonundan siteye girip beyanlarını dolduruyor. Beklemeden pasaport bilgilerini vererek hızlı geçiyor" dedi.

"KAĞIT AZALACAK, İŞ HIZLANACAK"

Kapılarda tam otomasyona geçme projelerinin de bulunduğuna dikkat çeken Tüfenkci, "Bizim ve diğer bakanlıkların bütün yazılımlarını birbirine entegre edeceğiz. Böylece kağıdı azaltarak iş ve işlemleri artırmak istiyoruz" diye konuştu. (Sabah)

https://www.sondakika.com/haber/haber-gumruklerde-bekleme-suresi-azalacak-9817026/

Advert
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PFDK'dan 5 Süper Lig takımına ceza
PFDK'dan 5 Süper Lig takımına ceza
UEFA Süper Kupa finali Türkiye'de
UEFA Süper Kupa finali Türkiye'de