Advert

LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? LYS sonuçları açıklanıyor...

Milyonlarca kişinin üniversite hayaliyle sonucunu beklediği LYS sonuçları bugün açıklanacak. LYS sonuçları için heyecan dorukta. ÖSYM sınav takvimine göre bugün ilan edilecek olan LYS sonuçları ÖSYM sonuç açıklama sistemi üzerinden sorgulanacak. Peki LYS sonuçları saat kaçta açıklanacak?

LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? LYS sonuçları açıklanıyor...
Bu içerik 320 kez okundu.
Advert

 

Haziranın ilk haftasında zorlu maratondan çıkan öğrenciler şimdi  sınav sonuçlarının açıklanacağı saati merakla bekliyor. İşte ? sorusunun cevabı ve  açıklandıktan sonra yapılması gerekenler...

LYS SONUÇLARI NASIL SORGULANACAK?

11 Temmuz Salı günü LYS sonuçları ilan edildikten sonra ÖSYM'nin sonuc.osym.gov.tr internet sitesi üzerinden sorgulanabilecek. Sonuçlar, T.C. kimlik numarası ve aday şifresi ile giriş yapılarak görülebilecek.

LYS SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İşte LYS puanıyla girilen 4 yıllık bölümlerin taban puanları...

LYS puan türlerinin en az bir tanesi 180 puan ve üzerinde olan adaylar, ön lisans programlar için ve lisans programlar için tercih işlemi gerçekleştirebilecekler. Puan türlerinin en az bir tanesinden 180 puanı alamamış olan adaylar, ön lisans programları ve YGS puanları ile öğrenci kabul eden lisans programları için tercih işlemi yapabilecekler.

Baraj puanı olan 180 puanın altında olan adaylar, LYS puanı ile öğrenci kabul eden lisans programlarına başvuru yapamazlar.

LYS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar tercih aşamasına geçecek ve YGS/LYS puanlarına göre üniversite tercihlerini yapacak.

LYS tercihleri 18 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak. 26 Temmuz 2017 tarihinde sona erecek tercih süresi boyunca adaylar puanlarının yettiği üniversite programlarına tercih yapabilecekler.

http://www.sabah.com.tr/gundem/2017/07/10/lys-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak-osym-sonuc-sistemi-ile-lys-sinav-sonuclarini-ogren

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Emre Belözoğlu Başakşehir'de sözleşmesini uzattı
Emre Belözoğlu Başakşehir'de sözleşmesini uzattı
Beşiktaş'ta sıcak gelişme! 2 isimle yollar ayrılıyor...
Beşiktaş'ta sıcak gelişme! 2 isimle yollar ayrılıyor...