Advert
Advert
Advert

Abercrombie & Fitch'i Kimse Satın Almak İstemiyor

Gençlere özgü koleksiyonlarıyla bilinen Amerikalı giyim markası Abercrombie & Fitch, 2014'ten beri düşen satışlar ve zararların ardından markayı satışa çıkarmıştı ancak alan olmadı.

Abercrombie & Fitch'i Kimse Satın Almak İstemiyor
Bu içerik 249 kez okundu.
Advert

Ünlü giyim markası Abercrombie &  Fitch, kendini satışa çıkarmasının ardından potansiyel alıcılarla alamayınca geri çekildi. Amerikalı üreticinin hisseleri bu gelişme sonrasında yüzde 21 oranında değer kaybetti.  Habertürk'te yer alan habere göre şirketin 2007 yılında zirve yapan hisse değeriyle karşılaştırıldığında kayıp yüzde 90 olarak göze çarpıyor.

HİSSELERDE DÜŞÜŞ YAŞANDI

Özellikle gençlere yönelik koleksiyonlar hazırlayan Abercrombia &  Fitch, uzmanlara göre müşterilerin değişen alışkanlıklarına uyum göstermekte zorlanıyor ve Amazon.com gibi elektronik ticaret devlerinin baskısıyla büyüyemiyor.

Abercrombie &  Fitch cephesindeki bu gelişmenin ardından bazı önemli giyim markalarının da hisselerinde önemli düşüşler gerçekleşti. GAP,  American Eagle Outfitters ve Express yüzde 4 oranında değer kaybetti.

FİYATI FAZLA BULDULAR

650 milyon dolar piyasa değeri olan Abercrombie yetkilileri, mayıs ayında potansiyel birkaç alıcı ile görüşme hâlinde olduklarını belirtmişti.

Sycamore Partners ismindeki özel sermaye şirketiyle uzun görüşmelerin ardından Sycamore istenen bedeli fazla bularak talepleri karşılayamayacağını belirtmiş ve görüşmeler sonuçsuz kalmıştı. Oysa Sycamore, geçtiğimiz günlerde  ABD'li kırtasiye ve büro malzemeleri sektörünün devlerinden Staples'ı 6.9 milyar dolara satın almıştı.

Cerberus ile birlikte Abercrombie'yi satın almaya çalışan sektörün bir diğer tanıdık oyuncusu American Eagle de aynı şekilde Abercrombie ile anlaşmaya varamadı.

https://www.sondakika.com/haber/haber-dunya-giyim-devi-abercrombie-yi-kimse-satin-9818253/

Advert
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahin gibi konuştu
Kahin gibi konuştu
Souness sürprizi
Souness sürprizi