Advert

Erdoğan, Dünya Şirketlerinin CEO'larına 15 Temmuz'u Anlatacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz'un yıl dönümünde 4 trilyon doları yöneten dünya şirketlerinin CEO'larıyla buluşacak. 350 dev şirkete "Türkiye güvenilir adres, yatırıma gelin" mesajı verilecek.

Erdoğan, Dünya Şirketlerinin CEO'larına 15 Temmuz'u Anlatacak
Bu içerik 284 kez okundu.
Advert

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz'un yıldönümünde dünyanın ve  Türkiye'nin önde gelen şirket yöneticileriyle bir araya gelecek. Erdoğan, Toplam 4 trilyon doları yöneten küresel şirketlerin CEO'larına, 15 Temmuz'dan bu yana yaşananları anlatıp, " Türkiye güvenilir adres, gelin yatırımlarınızı yapın" mesajı verecek.

350 DEV KATILIYOR

TOBB-YASED işbirliğiyle  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın himayesinde yapılacak "Uluslararası İş Dünyası Toplantısı"na 350 şirket temsilcisi katılacak. Listede, Bank of China, Bauhaus,  Benetton, Chine Energy,  Coca Cola,  Facebook,  General Electric,  Google,  Hewlett Packard, IBM, Koç,  Mercedes,  Motorola,  Microsoft,  Nike,  Pepsi,  Cisco,  Socar,  Siemens, Toyota,  Tofaş, Vodafone gibi önde gelen firmaların temsilcileri yer alıyor.

YATIRIMLAR KOLAYLAŞTIRILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uluslararası yatırımcılarla istişare toplantısında  Türkiye'nin darbe girişimine inat yatırımları kolaylaştırmak için yaşama geçirdiği tedbirler, vergi teşvikleri ve desteklerini anlatması bekleniyor. Özellikle yatırımların bölgelere göre teşvik ve desteklerdeki cazibeye dikkat çekeceği, sanayi ve teknoloji yatırımlarının uzun vadede şirketlere sağladığı kazançlara işaret edeceği öğrenildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, hain FETÖ darbe girişimine rağmen  Türkiye'nin bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 5 büyüme sergilediğine dikkat çekecek. Bu kapsamda  Türkiye'deki büyük yatırımları da anlatılacak. Darbe girişimine rağmen, kamu ve özel sektör yatırımlarının sekteye uğramadığı vurgulanacak.

 

3.5 MİLYAR DOLARLIK YENİ YATIRIM

Türkiye'de istikrarı kalıcı hale getiren referandum sonrası ekonomide başlayan bahar havası yatırımlarda da kendini hissettirmeye başladı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde 3.5 milyar dolarlık yatırım müjdesi verirken, yılın 6 ayına 6 milyar dolarlık sıfırdangenişleme yatırımları, ortak girişimler, birleşme ve satın alma faaliyetleri damgasını vurdu. Son dört yılda 5 milyar dolarlık doğrudan yatırımın çekildiği enerji sektörü de yıla hızlı girdi. Toplam 1.3 milyar dolar bedelle ihalesi tamamlanan  Konya  Karapınar güneş enerjisi projesinin ardından rüzgâr enerjisi ihalesi için de çalışmalara başlandı.

https://www.sondakika.com/haber/haber-erdogan-dev-sirketlerin-ceo-larina-15-temmuz-u-9820869/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Savcılık, Olaylı Derbinin Ardından Beşiktaşlı 4 İsmi İfadeye Çağırdı
Savcılık, Olaylı Derbinin Ardından Beşiktaşlı 4 İsmi İfadeye Çağırdı
İYİ BAŞLADIK ANCAK DEVAMINI GETİREMEDİK
İYİ BAŞLADIK ANCAK DEVAMINI GETİREMEDİK