Advert

İSTANBUL EMNİYETİNDEN OPERASYON

İstanbul emniyet müdürlüğü Terörle Mücadele Müdürlüğü tarafından düzenlenen eş zamanlı operasyonlar hız kesmeden devam ediyor.

İSTANBUL EMNİYETİNDEN OPERASYON
Bu içerik 428 kez okundu.
Advert
İstanbul emniyet müdürlüğü Terörle Mücadele Müdürlüğü tarafından düzenlenen eş zamanlı operasyonlar hız kesmeden devam ediyor.
Terörle Mücadele Müdürlüğü DEAŞ/IŞİD terör örgütünün faliyeterinin tespit edilmesinin ardından Fatih,Bağcılar,Başakşehir,Eyüp, Sultangazi,Gaziosmanpaşa adreslerine yapılan opeasyonda 6 kişi göz altına alınırken yabancı uyruklu 25 şahıs'da sınır dışı edilmek üzere işlem yapılmış ve uygulamada birçok örgütsel doküman, kurusıkı tabanca ve dijital materyaller ele geçirmiştir.
 
İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Resmi Sayfasından yaptığı açıklama ile operasyonun detaylarını kamuoyu ile paylaşmıştır. Emniyet Resmi Açıklaması Aşağıdadır.
 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince DEAŞ/IŞİD terör örgütünün faaliyetlerinin tespit ve engellenmesine yönelik yapılan çalışmalar neticesinde, Fatih, Bağcılar, Başakşehir. Eyüp, Sultangazi ve Gaziosmanpaşa İlçelerinde 12 adrese yönelik 12.07.2017 günü saat 01.00 sıralarında yapılan eşzamanlı operasyon neticesinde;
 
6 Türk vatandaşı şahıs gözaltına alınmış, Suriye ülkesindeki çatışma bölgelerine geçme arayışında olan yabancı uyruklu 25 şahıs sınır dışı işlemleri için yakalanmış, yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman, kurusıkı tabanca ve dijital materyaller ele geçirilmiştir.
 
Konu ile ilgili tahkikat devam etmektedir.
 
Kamuoyunun bilgisine sunulur.
 
 
İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
 
HABER ..TUZLAPRESS GAZETESİ 
istanbul il emniyet müdürlüğü iç işleri bakanlığı
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Koç'tan çarpıcı açıklama!
Ali Koç'tan çarpıcı açıklama! "Vefa Küçük gözlerine inanamadı"
Galatasaray'da Shaqiri bombası!
Galatasaray'da Shaqiri bombası!