Advert

İstanbul Valisi Şahin: Beşiktaş ve Vezneciler Saldırılarının Organizatörleri Yakalandı.

stanbul Valisi Vasip Şahin, Beşiktaş ve Vezneciler saldırısının organizatörlerinin yakalandığı açıkladı. Beşiktaş'taki saldırıda 44, Vezneciler saldırısında ise 12 kişi şehit olmuştu.

 İstanbul Valisi Şahin: Beşiktaş ve Vezneciler Saldırılarının Organizatörleri Yakalandı.
Bu içerik 322 kez okundu.
Advert

İstanbul Valisi  Vasip Şahin, 4 ilde gerçekleştirilen terör operasyonlarında, aralarında  Beşiktaş ve Vezneciler saldırılarının organizatörünün de olduğu 44 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Şahin, operasyonlarda yüklü miktarda patlayıcı ve silah ele geçirildiğini de bildirdi.

SALDIRILARIN ORGANİZATÖRLERİ YAKALANDI

İstanbul Valisi  Vasip Şahin,  İstanbul Valiliği'nde  İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, gerçekleştirilen terör operasyonuyla ilgili bilgi veren  İstanbul Valisi  Vasip Şahin, "İl Emniyet Müdürülüğü Terörle Mücadele ekipleri ve Milli istihbarat Teşkilatımız işbirliğiyle yürütülen yürütülen çalışmalar sonucu bölücü terör örgütünün özel kuvvetler hücresini ilimizde sansasyonel eylem yapacağı bilgisi alındı. Bu bilgi üzerin yapılan çalışmalar sonucu  İstanbul ilimizde 13 ilçede, Kocaeli, Ankara, Diyarbakır ve Hakkari'de operasyonlar yapıldı. Bunun neticesinde 44 kişi gözaltına alındı. Yapılan incelemede bu 44 kişinden birinin  Beşiktaş Stadyumu patlamasında organizatör olarak görev aldığı ve orada keşifte bulunduğu bombalı araç içerisine son anda binip firar eden kişi olduğu belirlendi. Bir başkasının da Vezneciler semtinde çevik kuvvet polisimizin taşındığı servis aracına yönelik bombalı eylemi organize eden kişi olduğu değerlendirilmiştir dedi.

ÇOK SAYIDA SİLAH VE MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Operasyonlarda çok sayıda mühimmat ele geçirildiğini söyleyen  İstanbul Valisi  Vasip Şahin, "Üç iş yerinde, dört ayrı depoda aramada birçok silah ve mühimmat, 13 silah ki bunlardan üçü uzun namlulu yivli tüfek, iki tane av tüfeği ele geçirildi. 161 kg da çeşitli seviyede etkili patlayıcı malzeme ele geçirilmiştir. Bunların yanı sıra birçok dökümün ve materyal de ele geçirildi. İncelemeler devam ediyor.  İstanbul gerçekten çok ciddi ve sansasyonel sonuçlara yol açabilecek eylemden kurtuldu. Görev alan tüm emniyet ve MİT mensubu arkadaşları tebrik ediyorum" dedi.

BEŞİKTAŞ VE VEZNECİLER SALDIRILARI

10 Aralık 2016 tarihinde,  Beşiktaş Vodafone Park stadında  Beşiktaş ile Bursaspor arasında oynanan maçın ardından stad yakınlarında ve  MaçkaDemokrasi Parkı'nda iki ayrı bombalı saldırı gerçekleşti. Saldırılar sonucunda 38'i emniyet personeli olmak üzere 44 kişi şehit olmuştu. Saldırıyı gerçekleştiren iki terörist de ölmüştü. Eylemi TAK üstlendi.

Beşiktaş'taki saldırıdan yaklaşın altı ay önce  İstanbul Vezneciler'de de yine TAK tarafından üstlenilen başka bir bombalı intihar saldırısı gerçekleşmişti. 7 Haziran 2016 tarihli saldırıda 5'i polis memuru toplamda 12 kişi şehit olmuştu.

https://www.sondakika.com/haber/haber-istanbul-valisi-sahin-besiktas-saldirisinin-9825458/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SAMSUNSPOR'DA TRANSFERLER DEVAM EDİYOR
SAMSUNSPOR'DA TRANSFERLER DEVAM EDİYOR
Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Cocu
Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Cocu