Advert

Çavuşoğlu: Kıbrıs'ta Rum Tarafındaki Doğalgaz Çalışmalarına Önlem Alacağız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kıbrıs'ın doğalgaz rezervlerindeki Rum tarafının yaptığı çalışmalara karşılık önlemler alacaklarını belirtti.

Çavuşoğlu: Kıbrıs'ta Rum Tarafındaki Doğalgaz Çalışmalarına Önlem Alacağız
Bu içerik 280 kez okundu.
Advert

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,  Kıbrıs'ın doğalgaz rezervlerindeki Rum tarafının yaptığı çalışmalara karşılık önlemler alacaklarını belirtti. Çavuşoğlu, "Kıbrıs'ın etrafındaki rezervlerde  KKTC'nin hakkı var. Rum tarafı tek taraflı faaliyetler yürütüyor" ifadelerini kullandı.

"RUM TARAFI SAMİMİYETSİZ"

Kıbrıs Rum tarafının İsviçre'deki görüşmeler devam ederken  Kıbrıs çevresindeki rezervlerde sondaj yapmak üzere bölgeye bir platform gönderdiğini ve aslında bu adımın bile Rum tarafının görüşmeler konusundaki "samimiyetsizliğini" ortaya koyduğunu belirten Çavuşoğlu, "Kıbrıs'ın etrafındaki her türlü rezervlerde  KKTC'nin ve  KKTC halkının hakkı var; Rumlar tek taraflı faaliyet yürütüyor; bu faaliyetlere duyarsız kalamayız" dedi.

Çavuşoğlu atılabilecek adımlar konusunda Dışişleri ve Enerji Bakanlığı'nın çalışmalar yürüttüklerini belirterek, "Rumların adımlarına karşı atacağımız adımlar olacak" dedi.

RUMLAR REZERVLERİN KENDİLERİNE AİT OLDUĞUNU İDDİA EDİYOR

 

Kıbrıs'ta Rum tarafı doğalgaz rezervlerinin kendilerine ait olduğunu iddia ederken, Türk tarafı rezervlerin adadaki tüm taraflara ait olduğu görüşünü paylaşıyor.

https://www.sondakika.com/haber/haber-cavusoglu-kibris-ta-rum-tarafindaki-gaz-9826019/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SAMSUNSPOR'DA TRANSFERLER DEVAM EDİYOR
SAMSUNSPOR'DA TRANSFERLER DEVAM EDİYOR
Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Cocu
Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Cocu