Advert

Paşabahçe, Mısır'da Bulunan Cam Fabrikası Pearl Glass Group'u Satın Alıyor

Paşabahçe, Mısır'da bulunan cam fabrikası Pearl Glass Group'u satın alma işlemlerini tamamlamak üzere. Mısır basınına göre Paşabahçe bu satın alma için 50 milyon dolar ödeyecek.

Paşabahçe, Mısır'da Bulunan Cam Fabrikası Pearl Glass Group'u Satın Alıyor
Bu içerik 289 kez okundu.
Advert

Paşabahçe'nin geçtiğimiz aylarda KAP'a açıkladığı  Mısır'daki cam fabrikası Pearl Glass Group'u alması ile ilgili detaylar  Mısır basınında yer aldı.  MısırSanayi Bakanlığı içerisindeki kaynaklara dayandırılarak verilen haberlere göre,  Paşabahçe fabrika için 50 milyon dolar ödeyecek. Satın alma işlemleri de çok kısa bir süre içerisinde bitecek ve fabrika  Paşabahçe'ye devrolacak.

MISIRLI BAKANLA GÖRÜŞTÜLER

Paşabahçe yetkilileri satın alma ile ilgili son detayları görüşmek üzere  Mısır'a giderken, Yönetim Kurulu Başkanvekili Cemil Tokel  Mısır Ticaret Bakanı Tarek  Kabil ile bir araya geldi.  Kabil, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada  Paşabahçe'nin fabrikaya toplam 100 milyon dolar yatırım yapmak istediğini söyledi.

Kabil'in verdiği bilgiye göre  Paşabahçe'nin  Mısır'daki üretimi 2018 yılında başlayacak ve bin 200 kişiye istihdam sağlayacak.

ÜRETİLEN ÜRÜNLER BİRÇOK ÜLKEYE İHRAÇ EDİLECEK

Paşabahçe'nin  Mısır'daki üretiminin büyük çoğunluğu,  Mısır'la serbest ticaret anlaşması olan ülkelere ihraç edilecek. Bunlar arasında  ABD,  Latin Amerika, Arap ve  Afrika ülkeleri ile Doğu  Avrupa'daki bazı ülkeler bulunuyor.

 

Öte yandan  Paşabahçe Yönetim Kurulu Başkanvekili Cemil Tokel de, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada  Mısır'ın kendi ürünlerini çok sayıda yabancı ülkeye ulaştırabilecek önemli bir bağlantı noktası olduğunu söyledi.

31 YILLIK FABRİKA

Mısır'da 1986 yılında kurulan Pearl for Glass Manufacturing, 60 bin metrekarelik bir alanda faaliyet gösteriyor. 1992 yılında ihracata başlayan şirketin 100 milyon adetlik üretim kapasitesi bulunuyor. (HABERTÜRK)

https://www.sondakika.com/haber/haber-pasabahce-misir-da-bulunan-cam-fabrikasi-pearl-9826842/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“GELECEĞİN KARAKARTALI”NDA BÖLGE ELEMELERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
“GELECEĞİN KARAKARTALI”NDA BÖLGE ELEMELERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
Fenerbahçe, Ozan Tufan'ı 1 Milyon Euroya Gönderecek
Fenerbahçe, Ozan Tufan'ı 1 Milyon Euroya Gönderecek