Advert

Cumhurbaşkanlığı Avukatlarıyla Darbecilerin Avukatları Birbirine Girdi: Delikanlıysan Dışarı Gel

Muğla 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden Cumhurbaşkanına suikast girişimi davası, avukatlar ve sanıklar arasında gün boyu devam eden tartışmalar ile sona erdi.

Cumhurbaşkanlığı Avukatlarıyla Darbecilerin Avukatları Birbirine Girdi: Delikanlıysan Dışarı Gel
Bu içerik 294 kez okundu.
Advert

Muğla 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden Cumhurbaşkanına suikast girişimi davası, avukatlar ve sanıklar arasında gün boyu devam eden tartışmalar ile sona erdi.

"DELİKANLIYSAN DIŞARI GEL"

Duruşmada son olarak  Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yasemin  Balcıbilirkişi olarak dinlendi.  Balcı'ya sanıklar tarafından rapor ile ilgili sorular sorulurken Cumhurbaşkanlığı avukatlarının müdahale etmesi üzerine sanıklardan birinin avukatları 'Delikanlıysan dışarı gel' diyerek tehdit etmesi ile yine gerginlik yaşandı.

"MERMİ ÇEKİRDEĞİNİN UZUN NAMLULU SİLAHA AİT OLDUĞU KANAATİNDEYİM"

Cumhurbaşkanına suikast girişimi davasında, 15 Temmuz gecesi Marmariste şehit edilen polis memurları Nedip  Cengiz Eker ve Mehmet Çetin'in ölümü ile ilgili olarak  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi  Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yasemin  Balcı bilirkişi olarak dinlendi. Otopsi raporları hakkında bilgi veren  Balcı, iki polis memurunun silahlı yaralama sonucu hayatını kaybettiğinin tespit edildiğini, şehit polislerden Nedip  Cengiz Eker'in sol göğüs yanında bulunan yara kesici ve delici alet yarası olmadığını söyledi.  Balcı, "Çünkü çevresinde yaranın oluşturduğu hasarlar var. Yaranın giriş yeri ve vücut içerisindeki hasar göz önüne bulundurulduğunda bunun kinetik enerjisinin yüksek bir silahtan olduğu görülüyor. Mermi çekirdeğinin uzun namlulu silaha ait olduğu kanaatindeyim" dedi.

Diğer şehit polis memuru Mehmet Çetin'in vücudunda ise 4 kurşun yarası bulunduğunu belirten  Balcı, "Mehmet Çetin'in vücudundaki giriş ve çıkış yaraları numaralandırıldığında en az 4 ateşli mermi çekirdeği tanımlanmıştır. Yaraların ateşli silah ile olduğu görülmektedir. Yaraların görüntüleri değerlendirildiğinde 3 yaranın kinetik enerjisi yüksek uzun namlulu silahtan, diğer bir kurşunun ise uzun ya da kısa namlulu silahtan gerçekleştirildiği görülmektedir" dedi.

"DELİKANLI" TARTIŞMASI

Duruşmada tutuklu sanıkların bilirkişi  Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Yasemin  Balcı'ya hazırlanan adli tıp raporlarına yönelik sorular sormaları üzerine Cumhurbaşkanlığı avukatları müdahale etti. Müdahale sonrası sanıklar ayağa kalkarak tepki gösterdi. Sanıklardan birisi  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatlarını, 'Havlamayın', 'Kapa çeneni', 'Delikanlıysan dışarıda karşılaşalım, delikanlıysan dışarıya gel' sözleriyle tehdit etmesi üzerine salon yine karıştı.

Cumhurbaşkanlığı avukatları, sanıklar tarafından sarf edilen sözlerin tehdit niteliğinde olduğunu ve zapta geçirilmesini talep ederek, 'Gerçeklerden korkuyorsunuz' dediler. Gerginliğin artması üzerine Mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ, duruşmayı sona erdirdi. Duruşma bitiminde sanık yakınlarından bir kadın baygınlık geçirdi.

https://www.sondakika.com/haber/haber-mahkeme-salonunda-soke-eden-sozler-erkeksen-9829329/

 
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir 3 - 1 Kayserispor
Başakşehir 3 - 1 Kayserispor
Fatih Terim'in cezası belli oldu!
Fatih Terim'in cezası belli oldu!