Advert

TBMM'de 15 Temmuz Özel Oturumu! Başbakan Yıldırım Konuşuyor

TBMM, hain darbe girişiminin birinci yıl dönümü vesilesiyle özel oturumda toplanıyor. Oturuma AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılıyor. Kürsüde Başbakan var.

TBMM'de 15 Temmuz Özel Oturumu! Başbakan Yıldırım Konuşuyor
Bu içerik 308 kez okundu.
Advert

TBMM, hain darbe girişiminin birinci yıl dönümü vesilesiyle özel oturumda toplanıyor. Oturuma  AK Parti Genel Başkanı ve  Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılıyor. Oturum için Meclis'e gelen Erdoğan, vekilleri selamladı. Meclis Başkanı  İsmail Kahraman, oturumu açtı. Meclis'te konuşan Kahraman'ın ardından kürsüye Başbakan Binali Yıldırım çıktı.

Meclis Başkanı Kahraman'ın konuşmasından satır başları;

"Demokrasi nöbeti tutan asil milletime şükranlarımı sunuyorum. Canını feda etmekte bir an olsun tereddüt etmeyen aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Yaralılarımıza, gazilerimize şifalar niyaz ediyorum. 15 Temmuz'da milletimizin yiğit evlatları meydanlara inmiş ve gözlerini kırpmadan şehadete yürümüşlerdir. Bugün  Türkiye demokratik bir sistem ile yoluna devam etmektedir ve devam edecektir. 15 Temmuz bunu bir kez daha ortaya koymuştur.  Türkiye, sosyal, laik, halk hakimiyetine dayalı bir hukuk devletidir."

"TOPYEKÜN BÜTÜN MECLİS, SÜTÇÜ İMAM'DI, NENE HATUN'DU"

 

"15 Temmuz günü millet olarak her kurum ve kuruluşu ile başarılı bir imtihan verdik. Meclisimiz de bir imtihan verdi. Alçak darbecilere karşı burada bulunarak Meclisimizi açık tutarak milletin sesinin ne kadar gür olduğunu gösterdik. Örnek bir olağanüstü toplantı yaptık. Gece 3 partinin hazırladığı bildiriyi Meclis'te 4 partinin imzası ile ortak olarak kamuoyuna açıkladık. Hanımefendi milletvekillerinin her birinin  Nene Hatun olduklarını ifade etmek isterim. Nene Hatunlar yalnız değil, Sütçü İmamlar da var. Topyekün bütün Meclis, Sütçü İmam'dı,  Nene Hatun'du."

"KADERDE MİLLİ GÖRÜŞ GÖMLEĞİNİ GİYMEK DE VARMIŞ"

Ahmet Gündoğdu Bey geldi, Özgür Bey'e dedi ki, ben ceketimi sana vereyim, olur sana dedi, Özgür Bey aldı, güzel bir konuşma yaptı, "Kaderde milli görüş gömleğini giymek de varmış" dedi. Gerektiğinde bir yumruk halinde bir araya geliriz. 15 Temmuz bunun bir ispatıdır."

"MECLİS, İKİNCİ KEZ GAZİ UNVANINI ALDI"

"Meclis, ikinci kez Gazi unvanını aldı. Aziz milletimiz demokrasi nöbetlerine günlerce devam etti. Milletimiz bütünlük şuurunu dosta ve düşmana karşı sergiledi. Bunlar güzel kazanımlardır. Artık musibetlerle karşılaşmayacağız. Bir daha  Türkiye darbelerle yüz yüze gelmeyecek."

https://www.sondakika.com/haber/haber-tbmm-de-15-temmuz-ozel-oturumu-9834383/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray'a çifte müjde!
Galatasaray'a çifte müjde!
Tolgay Arslan gitti, gidiyor!
Tolgay Arslan gitti, gidiyor!