Advert

15 Temmuz Özel Oturumu! Başbakan: 15 Temmuz Çılgın Türklerin Tankları Ezdiği Gündür

TBMM, hain darbe girişiminin birinci yıl dönümü vesilesiyle özel oturumla toplandı. Oturumda konuşan Başbakan "Türkiye'nin en karanlık gecesini aydınlık sabaha dönüştüreli tam bir yıl oldu." dedi.

15 Temmuz Özel Oturumu! Başbakan: 15 Temmuz Çılgın Türklerin Tankları Ezdiği Gündür
Bu içerik 319 kez okundu.
Advert

TBMM, hain darbe girişiminin birinci yıldönümü vesilesiyle özel oturumda toplandı. Oturuma  AK Parti Genel Başkanı ve  Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılıyor. Erdoğan salona girerken;  CHP ve  HDP'li vekillerin ayağa kalkmadıkları gözlendi.  AK Parti adına Başbakan  Binali Yıldırım konuştu. "Allah böyle karanlık geceyi bir daha yaşatmasın" dedi. Yıldırım'ın ardından  Kılıçdaroğlu kürsüye çıktı.  Kılıçdaroğlu'nun ardından Bahçeli ve  HDP adına  Ahmet Yıldırım kürsüye gelecek.

Başbakan  Binali Yıldırım'ın konuşmasından satır başları;

"ÇILGIN TÜRKLER'İN TANKLARI EZDİĞİ GÜN"

"Aziz milletim hepinizi sevgi ile saygı ile selamlıyorum.  Türkiye'nin en karanlık gecesini aydınlık sabaha dönüştüreli tam bir yıl oldu. Eğer burada bir araya gelebiliyorsak bunu 250 kahraman şehidimize, kahraman gazilerimize ve büyük Türk milletine borçluyuz. 15 Temmuz bu milletin, düşmanına kıyameti gösterdiği gündür. 15 Temmuz iman dolu çılgın Türklerin tankları ezdiği gündür. 15 Temmuz bir işgal hareketine karşı milletin çıplak eli ile silahları erittiği gündür. İstiklal Marşımızın her satırı o gece yeniden yazıldı.

O gece Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile milyonlar, milletine, bayrağına sahip çıkmak üzere 2. kurtuluş mücadelesini başlattı. Destanların en güzelini yazdık. İstiklalin muhakkak ki bir bedeli var. Bu bedeli bir değil, binlerce kez ödedik. 27 Mayıs, 12 Mart,  12 Eylül,  28 Şubat, 27 Nisan. Bu günler  Türkiye'nin tarihinin utanç vesikasıdır.

"15 TEMMUZ GECESİ DESTANLARIN EN GÜZELİ YAZILDI"

"15 Temmuz gecesi destanların en güzeli yazıldı. Bir geceye 10 senelik bir mücadeleyi sığdırıp bu toprakların hür ve bağımsız kalacağını bütün dünyaya haykırdı. Gazi bir millete gazi bir Meclis yakışır. O gece milletvekillerimiz parti kimliklerini bir kenara bıraktı hep beraber ülkemize sahip çıktı. Ölümüne milli irade nöbeti tuttu, bombaların altında Meclis'i terk etmedi. Milletim de egemenliğini düşmanlara bırakmayıp o gece Meclis'ine ölümüne sahip çıktı. 15 Temmuz'un her yıl dönümünde de aynı ruhla bu çatı altında buluşulmalıdır."

"SİZ KALLEŞ OLDUKÇA, BİZ DAHA ÇOK KARDEŞ OLACAĞIZ"

"1915'te  Çanakkale'yi geçemeyenler, 2016'da  İstanbul Boğazı'nı geçeceğini mi sandı. O halde siz kalleş oldukça biz daha çok kardeş olacağız. Siz kelepçeler vurdukça biz daha çok kenetleneceğiz. Siz hain oldukça biz daha çok kahramanlar çıkaracağız. 15'lilerin torunları, 15 Temmuz'da dedelerine ne kadar da layık oldular."

"ONLAR ANCAK KONTROLLÜ RUHLARLA BİR ARADA OLABİLİR"

"Türk ordusu bugün 15 Temmuz öncesine göre çok daha güçlüdür. Türk ordusu aziz milletin ordusudur.  Türkiye her inançtan, her kültürden oluşan bir millettir. FETÖ'nün ağzıyla konuşanlar, 15 Temmuz ruhunu hissedemeyenler, Yenikapı ruhuna layık olamayanlar, onlar ancak kontrollü ruhlarla bir arada olabilir."

Meclis Başkanı Kahraman'ın konuşmasından satır başları;

"Demokrasi nöbeti tutan asil milletime şükranlarımı sunuyorum. Canını feda etmekte bir an olsun tereddüt etmeyen aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Yaralılarımıza, gazilerimize şifalar niyaz ediyorum. 15 Temmuz'da milletimizin yiğit evlatları meydanlara inmiş ve gözlerini kırpmadan şehadete yürümüşlerdir. Bugün  Türkiye demokratik bir sistem ile yoluna devam etmektedir ve devam edecektir. 15 Temmuz bunu bir kez daha ortaya koymuştur.  Türkiye, sosyal, laik, halk hakimiyetine dayalı bir hukuk devletidir."

"TOPYEKÜN BÜTÜN MECLİS, SÜTÇÜ İMAM'DI, NENE HATUN'DU"

"15 Temmuz günü millet olarak her kurum ve kuruluşu ile başarılı bir imtihan verdik. Meclisimiz de bir imtihan verdi. Alçak darbecilere karşı burada bulunarak Meclisimizi açık tutarak milletin sesinin ne kadar gür olduğunu gösterdik. Örnek bir olağanüstü toplantı yaptık. Gece 3 partinin hazırladığı bildiriyi Meclis'te 4 partinin imzası ile ortak olarak kamuoyuna açıkladık. Hanımefendi milletvekillerinin her birinin  Nene Hatun olduklarını ifade etmek isterim. Nene Hatunlar yalnız değil, Sütçü İmamlar da var. Topyekün bütün Meclis, Sütçü İmam'dı,  Nene Hatun'du."

"KADERDE MİLLİ GÖRÜŞ GÖMLEĞİNİ GİYMEK DE VARMIŞ"

Ahmet Gündoğdu Bey geldi, Özgür Bey'e dedi ki, ben ceketimi sana vereyim, olur sana dedi, Özgür Bey aldı, güzel bir konuşma yaptı, "Kaderde milli görüş gömleğini giymek de varmış" dedi. Gerektiğinde bir yumruk halinde bir araya geliriz. 15 Temmuz bunun bir ispatıdır."

"MECLİS, İKİNCİ KEZ GAZİ UNVANINI ALDI"

"Meclis, ikinci kez Gazi unvanını aldı. Aziz milletimiz demokrasi nöbetlerine günlerce devam etti. Milletimiz bütünlük şuurunu dosta ve düşmana karşı sergiledi. Bunlar güzel kazanımlardır. Artık musibetlerle karşılaşmayacağız. Bir daha  Türkiye darbelerle yüz yüze gelmeyecek."

https://www.sondakika.com/haber/haber-tbmm-de-15-temmuz-ozel-oturumu-9834383/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Koç'tan çarpıcı açıklama!
Ali Koç'tan çarpıcı açıklama! "Vefa Küçük gözlerine inanamadı"
Galatasaray'da Shaqiri bombası!
Galatasaray'da Shaqiri bombası!