Advert

TURGAY GÜLER TUGADER'İN 1 NUMARALI ÜYESİ OLDU!

Tuzla Gazeteciler Derneği TUGADER Derneğin 1 numaralı üyeliğine Türkiye'nin önemli gazetecilerinden biri olan Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve program yapımcısı , sunucusu aynı zamanda yazar Turgay Güler'i getirerek Tuzla'dan Türkiye'ye sesini duyurdu.

TURGAY GÜLER  TUGADER'İN  1 NUMARALI ÜYESİ OLDU!
Bu içerik 1661 kez okundu.
Advert

Tuzla Gazeteciler Derneği TUGADER Derneğin 1 numaralı üyeliğine Türkiye'nin önemli gazetecilerinden biri olan Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve program yapımcısı , sunucusu aynı zamanda yazar Turgay Güler'i getirerek Tuzla'dan Türkiye'ye sesini duyurdu.

 

 
Turgay Güler 15 Temmuz'daki darbe kalkışmasının başladığı sırada televizyon ekranlarından din görevlilerine camilerden ezan ve sala okumaları çağrısı yapan,o kanlı gecede Gazeteci ve vatandaş olarak ön safhada yer alarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı havaalanında karşılayanların başında gelmişti.
 
 
 Ülke Tv'deki Sıradışı programının yapımcı ve sunucusu olan aynı zamanda Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni mütevazi kişiliği ile tanınan Turgay Güler, Tuzla'da 15 Temmuz gecesi katıldığı programın arkasından Tuzla Gazeteciler Derneği Başkanı Oğuzhan Bayrak,Başkan yardımcısı Erkan Şensoy,Genel sekreter Levent Ayhan Kurucu üyeler,Doğan Şerefli,Murat Çaltepe ve yazar Veysel Çelik ile beraber Tuzla Kahve Deryası'nda bir araya geldi.
 
 

TUGADER Tuzla Gazeteciler Derneğinin üyelik teklifine ''Ben hiçbir Derneğe bugüne kadar üye olmadım ama Burası Tuzla ve Tuzla benim için özel'dir diyerek  kabul eden , Dernek Başkanı  Oğuzhan Bayrak ile de yakın dostluğu olan Turgay Güler 1 no'lu üyelik formunu imzalayarak Tuzla Gazeteciler Derneği'nin ilk  üyesi oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yurt içi ve yurt dışı gezilerinde uçağında bulunan gazetecilerden olan Turgay Güler   "Lozan Antlaşması imzalandığında anlaşmaya imza koyan İsmet İnönü Lozan'daki o binadan çıktıktan sonra kapının önünde yanındakilere şöyle der. 'Çok şükür bir yüzyıl daha rahatız. Bir yüzyıllık biletimiz var.' Şimdi İsmet İnönü'nün orada aldığı yüz yıllık biletin süresi dolmak üzere. Emin olun eğer Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı yeni bir yüzyıl filan böyle bir şey düşünemezdik''diyor.
Turgay Güler Gazeteciliği ''Her mesleğin bir sorumluluğu var. Gazeteciliğin de bir sorumluluğu var. Ben bir gazeteci olarak, aynı zamanda kitabım da var, bir sorumluluk bilinciyle mesleğimi yaparım, herkesten de bu bilinçle mesleğini yapmasını beklerim. Size de belki bunu öğrettiler, bu Türkiye’de uzun yıllardır hakim olan bir anlayış. O da şu, çok basit bir felsefe, köpek adamı ısırırsa haber değil, adam köpeği ısırırsa haber anlayışı var. Ben yıllardır bunu yıkan bir felsefe uyguluyorum'' derken
Sözlerinin devamında  ''Şimdi ben bunu reklamcılık açısından önemli bir şey gibi görebilirim belki; tersten bakış filan. Ama bu işin özü şu: eğer siz bu kuralı özendirici şekilde ortaya koyar ve gazeteciliği bu işin üzerinden yaparsanız, kendinize köpeği ısıracak bir sürü adam bulmak zorundasınız ki haber olsun. Bana göre bir adamın köpeği ısırması haberlik değil, tımarhaneliktir. ''diyerek tanımlıyor .
 
Tuzla Gazeteciler Derneği önümüzdeki hafta 1 no'lu üyesi Turgay Güler'i Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı Güneş Gazetesi'nde  ziyaret etmek üzere Tuzla'dan uğurladı.
 
HABER .TUZLAPRESS GAZETESİ
Turgay Güler Güneş Gazetesi Ülke TV Tuzla Gazeteciler Derneği Tuzla Son Dakika Tuzla Tuzla Haber.
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray'a çifte müjde!
Galatasaray'a çifte müjde!
Tolgay Arslan gitti, gidiyor!
Tolgay Arslan gitti, gidiyor!