Advert

İŞ-YAŞAM Batan EnerVest'e Wells Fargo talip

Enerji sektörüne yatırım yapan ve 2013 yılında 1.3 milyar dolar toplayan EnerVest petrol fiyatlarının düşmesiyle birlikte dibi gördü. Bir zamanlar 2 milyar dolar değer biçilen kuruluşa ABD bankacılık devlerinden Wells Fargo talip

 İŞ-YAŞAM Batan EnerVest'e Wells Fargo talip
Bu içerik 266 kez okundu.
Advert

ABD merkezli uluslararası yatırım bankacılığı şirketi Wells Fargo, değeri bir zamanlar 2 milyar dolara ulaşan ancak şu anda sıfırı tüketmeye yakın bir serbest yatırım fonuna talip oldu. 

Wall Street Journal'da yer alan habere göre Houston'da enerji yatırımlarıyla ilgilenen EnerVest isimli fon hem müşterilerini hem de kaynaklarını süratle kaybediyor. 

PETROL FİYATI DÜŞÜNCE

2013 yılında petrolün varil fiyatı 90 dolar civarındayken yatırım toplamaya başlamış ve satın alma gücünü artırmak için 1.3 milyar dolar kaynak yaratmıştı. Öte yandan, petrolün varil fiyatı artık Cuma günü 46 dolardan kapandı.

EnerVest kurucusu ve CEO'su John Walker "Sonuçtan gurur duymuyoruz." dedi. 

Cambridge tarafından hazırlanan rapora göre 1 milyar doların üzerinde değere sahip fonlardan sadece 7 tanesi bu dönemde yatırımcılardan aldığı paraları kaybetti. Sektördeki toplam kayıplar ise yüzde 25 civarında ve uzmanlar bunu nadir bir durum olarak nitelendiriyor. Kamu kayıtlarına göre enerji odaklı fonların pek çoğu benzer bir senaryoyla karşı karşıya. 

J. Paul Getty Trust, John D. & Catherine T. MacArthur ve Fletcher Jones, Michigan Eyalet Üniversitesi ve Orange Şehri Çalışanları Emeklilik Fonu gibi kuruluşların da aralarında bulunduğu müşterilerin dibi gören fona yatırım yaptığı belirtiliyor.


http://www.haberturk.com/ekonomi/is-yasam/haber/1566072-wells-fargo-enervest-e-talip-oldu

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray'a çifte müjde!
Galatasaray'a çifte müjde!
Tolgay Arslan gitti, gidiyor!
Tolgay Arslan gitti, gidiyor!