Advert

KALE OKULLARINA CAMBRIDGE’DEN ONAY GELDİ

“Eğitimin Kalesi” sloganıyla eğitim şehri Tuzla’da Anadolu yakasının en modern kampüsünde eğitim öğretime başlayan Kale Okulları öğrencileri Cambridge sınavlarında başarılı oldu

KALE OKULLARINA CAMBRIDGE’DEN ONAY GELDİ
Bu içerik 1420 kez okundu.
Advert

“Eğitimin Kalesi” sloganıyla eğitim şehri Tuzla’da Anadolu yakasının en modern kampüsünde eğitim öğretime başlayan Kale Okulları öğrencileri Cambridge sınavlarında başarılı oldu.

20 Mayıs 2017 tarihinde İzmit’te yapılan sınavlara her yıl 135 ülkeden yaklaşık 5 milyon kişinin katılmaktadır. Cambridge Üniversitesi sınav departmanı tarafından hazırlanan dil sınavları, öğrencilerin İngilizce seviyelerini uluslararası alanda en iyi derecede belgelendiren, geçerliliği ve güvenilirliği en yüksek sınavlardır.

Okulun açılış töreninde yapılan sertifika programına öğrenci, öğretmenler ile birlikte çok sayıda veli katıldı. Öğrencilere Cambridge Üniversitesi tarafından gönderilen başarı sertifikaları ve hediyeleri takdim edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kale Okulları yönetim kurulu başkanı Bahir Azak, yabancı dil öğretimine çok büyük önem verdiklerini, İngilizce yanında İspanyolca ve Almanca gibi dillerin de öğretildiğini, bu tarz uluslar arası sınavlar ile geçerli ve güvenilir bir ölçme değerlendirme imkânı bulduklarını söyleyerek başarılarından dolayı öğrencileri, velileri ve emeği geçen öğretmenleri tebrik etti.

HABER.TUZLAPRESS GAZETESİ 

TUZLA KALE OKULLARI
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta yıldız oyuncu kadroya alınmadı!
Beşiktaş'ta yıldız oyuncu kadroya alınmadı!
Trabzonspor 1 - Göztepe  2
Trabzonspor 1 - Göztepe 2