Advert

TUZLA KAYMAKAMLIĞI PROJELERE DEVAM EDİYOR...

Türkiye'deki denizcilik ve endüstri sektörlerinde klaslama ve sertifikasyon alanında yetkili kuruluş olan Türk Loydu’nun proje koordinatörlüğünde, Tuzla Kaymakamlığı'nın ortak olarak yer aldığı, İspanya, Polonya, Almanya, Romanya’dan denizcilik ve yazılım sektörlerinde faaliyet gösteren kurumların yer aldığı proje tüm hızıyla devam etmektedir.

TUZLA KAYMAKAMLIĞI PROJELERE DEVAM EDİYOR...
Bu içerik 662 kez okundu.
Advert

NEO-COL Projesi Kapsamında ColRegs (Denizde Çatışmayı Önleme Kuralları) Eğitimi Anketi

Türkiye'deki denizcilik ve endüstri sektörlerinde klaslama ve sertifikasyon alanında yetkili kuruluş olan Türk Loydu’nun proje koordinatörlüğünde, Tuzla Kaymakamlığı'nın ortak olarak yer aldığı, İspanya, Polonya, Almanya, Romanya’dan denizcilik ve yazılım sektörlerinde faaliyet gösteren kurumların yer aldığı proje tüm hızıyla devam etmektedir. 

Proje, Erasmus+ Programı kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı desteğiyle, Avrupa Komisyonu tarafından sağlanan hibe ile gerçekleştirilmektedir. “Navigational Equipment Oriented Colregs Training - NEO-COL (Seyir Ekipmanı Odaklı Denizde Çatışmayı Önleme Kuralları Eğitimi)” başlıklı Erasmus+ KA2 Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar projesi kapsamında hazırlayacak online eğitim modülü ihtiyaç analizi için anket çalışması yürütülmektedir (www.neo-col.eu). 

Uluslararası Denizde Çatışmayı Önleme Kuralları (ColRegs) hakkında kural teorisini öğretmek / öğrenmek için şu anda çok sayıda eğitim materyali mevcuttur. Yine de, deniz kazalarının sayısının sürekli yüksek oluşu, üniversitelerde ve akademilerde öğretilenler ile seyir halinde, zabitler tarafından denizdeki gerçek koşullarda gerçekleştirilen uygulamalar arasında önemli bir fark olduğunu kanıtlamaktadır.

Bu anketin amacı, ColRegs'in karar verme sürecinde, elektronik ekipmanların kullanışlılığını belirlemenin yanı sıra ColRegs'in uygulanmasındaki çeşitliliği anlamaktır. Anket, ColRegs öğretilen öğrencilere ve çeşitli gemilerde görev yapan seyir zabitlerine yöneliktir.

Projede görevli uzman ve akademisyenler tarafından oluşturulan anket, 23 sorudan oluşmaktadır. Anket sonuçları Ekim ayı içerisinde ilgililerle ve proje web sitesinde (www.neo-col.eu) paylaşılacaktır. 

Ankete katılmak için proje web sitesini ziyaret edebilirsiniz: www.neo-col.eu

HABER.TUZLAPRESS GAZETESİ

TUZLA KAYMAKAMLIĞI TUZLA BELEDİYESİ TUZLA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TUZLA HALK EĞİTİM
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta yıldız oyuncu kadroya alınmadı!
Beşiktaş'ta yıldız oyuncu kadroya alınmadı!
Trabzonspor 1 - Göztepe  2
Trabzonspor 1 - Göztepe 2