Advert

Amerika'dan ODTÜ'ye 830 bin dolarlık yardım

Amerikan Ticaret ve Kalkınma Bürosu; ODTÜ'ye ulaşım, su yönetimi ve bina çözümleri geliştirilmesi için 830 bin dolarlık teknik yardım yaptı.

Amerika'dan ODTÜ'ye 830 bin dolarlık yardım
Bu içerik 326 kez okundu.
Advert

ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass'ın ev sahipliğinde büyükelçilik rezidansında gerçekleştirilen törenle, USTDA Bölge Direktörü Carl Kress ve ODTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zeyrek tarafından 830 bin dolarlık teknik yardımı kapsayan anlaşma imzalandı.

"BU DESTEK BÜYÜK BİR FIRSAT"

Zeyrek, törendeki konuşmasında, ODTÜ'ye verilen destek için teşekkür ederek, "Bu destek bizim zaten yeşil olan kampüsümüzü daha iyi duruma getirmek için büyük bir fırsat."ifadelerini kullandı.

Amerika'dan ODTÜ'ye 830 bin dolarlık yardım

"BİRKAÇ YIL İÇİNDE..."

ODTÜ'nün sahip olduğu araştırma altyapısı ve insan kaynağıyla bu yardımı en iyi şekilde değerlendireceklerini dile getiren Zeyrek, "Eminim ki birkaç yıl içinde çok daha iyi bir görüntü sergileyeceğiz." diye konuştu.

Zeyrek, ODTÜ'deki eğitim ve araştırma altyapısı ile her zaman gurur duyduklarına dikkati çekerek, yapılan yardımın Türkiye'deki üniversiteler için de örnek olduğunu kaydetti.

Amerika'dan ODTÜ'ye 830 bin dolarlık yardım

ABD-TÜRKİYE İLİŞKİLERİ

Büyükelçi Bass da Türkiye ve ABD arasındaki ilişkilerin uzun bir geçmişe sahip olduğunu vurgulayarak, güçlü, istikrarlı, huzurlu, refah seviyesi yüksek ve demokratik bir Türkiye'nin ABD'nin çıkarlarına olduğunu söyledi.

"Eğitim, enerji kaynaklarının verimli kullanımı ve ekonomik gelişme, güçlü, huzurlu ve refah seviyesi yüksek bir Türkiye'ye ulaşmanın temel unsurlarıdır." diyen Bass, Türkiye'nin ekonomisinin ve endüstrisinin büyümesi ve gelişmesi için de çaba gösterdiklerini anlattı.

Amerika'dan ODTÜ'ye 830 bin dolarlık yardım

125'TEN FAZLA FAALİYETE AÇIK DESTEK

USTDA Bölge Bürosu Bölge Direktörü Kress, ODTÜ'nün yaptığı başvurunun dünya çapında yapılan birçok başvuru arasından seçildiğini belirterek, yapılacak maddi yardımla üniversitenin sunduğu olanakların artırılarak, öğrencilerin, fakültelerin ve teknik ortakların bu olanaklardan daha iyi faydalanmasının sağlanacağını aktardı.

USTDA'nın ODTÜ'ye projelerin uygulamasında da destek olacağını söyleyen Kress, USTDA'nın 1981 yılından itibaren Türkiye'den 125'ten fazla faaliyeti finanse ettiğini, büronun bu şekilde Türkiye'nin ekonomik kalkınmasına destek olduğunu bildirdi.

http://www.ensonhaber.com/amerikadan-odtuye-830-bin-dolarlik-yardim.html

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akhisarspor  0 - Krasnodar maç sonucu: 1
Akhisarspor 0 - Krasnodar maç sonucu: 1
ANTRENMANDA YILDIZ FUTBOLCUNUN AYAĞI KIRILDI
ANTRENMANDA YILDIZ FUTBOLCUNUN AYAĞI KIRILDI