Advert

"EĞİTİM KENTİ TUZLA'NIN BU AY KONUĞU YAZAR PROF. DR. HALUK DURSUN..."

Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlğü tarafından her ay düzenlenen "Tuzla'da Eğitim Yöneticileri Okuyor" projesi kapsamında bu ay ''Haluk Dursun'' eğitimcilerin misafiri oldu.

Bu içerik 1344 kez okundu.
Advert

Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlğü tarafından her ay düzenlenen "Tuzla'da Eğitim Yöneticileri Okuyor" projesi kapsamında bu ay ''Haluk Dursun''  misafir oldu.

Tuzla Özel Şehir Koleji'nde gerçekleşen toplantıya Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri ve Özel Şehir Koleji Kurucusu ve Sahibi Özkan Göksal katıldı.

Haluk Dursun ile ilk kitabı ''İSTANBUL'DA YAŞAM SANATI'' ve genel konular ve söyleşi ortamında geçen toplantı öncesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Alireisoğlu bir konuşma yaptı.

Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu yaptığı konuşmada geleneksel hale getirdiğimiz "Tuzla'da Eğitim Yöneticileri Okuyor" projesi kapsamında bugün değerli Prof. Ve Yazar Haluk Dursun’u misafir etmekten mutluluk duyuyoruz.” Eğitim Kenti Tuzla’da bu şekilde değerli Yazarlarımızı ağırlayarak bizde Eğitimcilerimiz ile beraber bu Yazarlarımızın kitaplarıyla daha da bilgi donanımı ediniyoruz. 

Haluk Dursun 1957 yılında Hereke - Kocaeli’nde doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Son Çağ ve Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Kürsüsünü bitirdi. Marmara Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktorasını Yakın Çağ Tarihi Anabilim dalında tamamladı. Osmanlı Müesseseleri ve Medeniyeti Tarihi sahasında tarih doçenti, Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde Yakın Çağ Tarihi Ana Bilim Dalında profesör oldu.

Haluk Dursun, Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi, Türk Siyasi Tarihi, Cumhuriyet Dönemi Eğitim ve Kültür Politikaları, Türk Kültür ve Medeniyeti Tarihi, Osmanlı Coğrafyası Kültür ve Siyasi Tarihi, Bizans ve Batı Avrupa Tarihi,  Osmanlı Müesseseleri ve Medeniyeti Tarihi, Yeni ve Yakınçağ Avrupa Tarihi, İstanbul’un Tarihi Mekânları, Tarih Öğretiminde Müzelerin Rolü dersleri verdi ve bu sahalarda çalıştı, Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi “Balkanlarda Siyasi  ve Kültürel Varlığımız” seminer hocalığı ve bölge incelemesi rehberliği  yaptı. İstanbul'un tarihini, mimarisini, kültür ve sanatını konu alan yazılar yazdı ve seminerler verdi. Bilimsel temele dayanan Türk kültür, medeniyet ve siyasi tarihine ilişkin çeşitli ilgi ve uzmanlık alanlarından oluşan gruplara yönelik konferanslar verdi.

Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün misafiri olan Yazar Dursun’un başlıca kitapları arasında İstanbul'da Yaşama Sanatı; Nil'den Tuna'ya Osmanlı Yazıları; Tuna Güzellemesi; Osmanlı Coğrafyası'na Yolculuk; Boğaziçi'nde Kırk Yılım; Ayasofya Müzesi Kültür Envanteri; Şehir ve Kültür: İstanbul; İncir Çekirdeği: Hereke ’den Çıktım Yola; Medeniyet Köprüsü Beş Şehirli bulunmaktadır.

Program sonunda Tuzla İlçe Mİlli Eğitimi Müdürü Ahmet Alireisoğlu bugünün anlam ve önemine nazaran  Yazar  Prof. Dr. Haluk Dursun'a plaket ve çiçek takdim etti.

HABER.TUZLAPRESS GAZETESİ 

Haber Muhabiri / Aziz ÇAMYAR

TUZLA TUZLA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AHMET ALİREİSOĞLU HALUK DURSUN ÖZEL ŞEHİR KOLEJİ ÖZKAN GÖKSAL
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta yıldız oyuncu kadroya alınmadı!
Beşiktaş'ta yıldız oyuncu kadroya alınmadı!
Trabzonspor 1 - Göztepe  2
Trabzonspor 1 - Göztepe 2