Advert

TAKIM KURMAK ZOR.

Lucescu, başarısızlığı yerlilerin süre bulamamasına bağladı. ''Milli Takım oyuncuları kulüplerinde yabancıların önünde olmalı. Türk antrenörlerin Milli Takım’a oyuncu yetiştirme görevleri var. Genç Türk yetenekler yurt dışına erken çıkıyor. Burada oynasınlar. Bana 3 tane oyuncu alabileceğim bir Türk kulübü söyleyin. Böyle zor..

TAKIM KURMAK ZOR.
Bu içerik 407 kez okundu.
Advert

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu toplantıya "Hayat devam ediyor. 1 sene içinde daha iyi takım kuracağız" diye başladı. Ardından bir kez daha yerli oyuncuların süre bulamamasından yakındı. Bu durumun Milli Takım'ı olumsuz etkilediğini söyledi. Luce "Benim amacım Milli Takımlar'da oynayan futbolcuların kendi kulüplerinde daha fazla şans bulması. Yabancılardan fazla oynamalılar. Türk antrenörlerin Milli Takım'a oyuncu yetiştirmek gibi bir görevleri var. Ayrıca genç Türk yetenekler de hemen yurt dışına çıkmamalı. Öncelikle burada büyük takımlarda forma giymeliler" ifadesini kullandı. Rumen çalıştırıcı, Milli Takım havuzunun 15 kulüpten oluştuğunu belirtti. Ersun Yanal ve Şenol Güneş ile rekorlarımız var ama şimdi bana 3 tane oyuncu alabileceğim bir Türk kulübü söyleyin. Böyle kadro kurmak zor" dedi.

'NEDEN TOPAL' YANITSIZ KALDI
Mircea Lucescu, soru-cevap bölümündeki yanıtlarıyla şaşırttı. Sabah Gazetesi'nden Fatih Doğan, milli oyuncuların süre bulamamasından yakınan Luce'ye kendi takımlarında oynayan Serdar Aziz veya Ömer Toprak'ı tercih etmeyip neden sahaya Mehmet Topal'ı sürdüğünü sordu. Rumen çalıştırıcı "Serdar Aziz bir idman yaptı, sonra sakatlığı nedeniyle düz koştu" derken Ömer Toprak ile ilgili bilgi vermedi. Başka pozisyonda oynayan Tolga Ciğerci'nin kendisine "Sakatım" dediği bilgisini paylaştı. Lucescu, Finlandiya maçından sonra daha geniş bir basın toplantısı yapacağını da kaydetti..

http://www.fotomac.com.tr/millitakim/2017/10/09/takim-kurmak-zor

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BEŞİKTAŞ'TAN AÇIKLAMA
BEŞİKTAŞ'TAN AÇIKLAMA
KUPALAR HACZEDİLDİ
KUPALAR HACZEDİLDİ