Advert

Sarıyer'deki ölümlü kazaya ilişkin karar çıktı

5 yaşındaki Yaren Aluç'un ölümüne neden olan hafriyat kamyonunun şoförüne 3 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

Sarıyer'deki ölümlü kazaya ilişkin karar çıktı
Bu içerik 315 kez okundu.
Advert

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık hafriyat kamyonu şoförü Erdal Yavuz ile olay yerinde park eden araçların şoförleri olan sanıklar Sandy Yahni, Mehmet Sami Erdoğan ve taraf avukatları katıldı.

SAVCI 15 YIL İSTEDİ

Duruşmada savcı, geçen celse, hafriyat kamyonu şoförü Erdal Yavuz'un 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması, müşteki sanık babaanne Hatice Aluç'a ise ceza verilmemesi yönündeki talebini tekrar etti.

Taraf avukatları esasa ilişkin beyanda bulunarak, müvekkillerinin beraatine karar verilmesini talep etti.

3 YIL 4 AY HAPİS

Talepleri değerlendiren mahkeme heyeti, sanık Erdal Yavuz'un taksirle Hatice Aluç'u yaralama, Yaren Aluç'un ise ölümüne sebebiyet verme eylemi nedeniyle suç konusunun önemi ve kusur oranını da dikkate alarak, sanık Yavuz'un 4 yıl hapisle cezalandırılmasına karar verdi. Heyet, müspet davranışlarını sanığın lehine indirim sebebi sayarak cezayı 3 yıl 4 aya düşürdü.

BABAANNEYE CEZA YOK

Müşteki sanık babaanne Hatice Aluç'un, torunu Yaren Aluç'un taksirle ölümüne sebebiyet verme eyleminde kişisel ve ailevi durumuna göre, bir cezanın hükmedilmesini gereksiz kılacak derecede mağdur olduğunun anlaşıldığını belirten mahkeme heyeti, bu eylemden dolayı Hatice Aluç'a ceza vermeye yer olmadığına hükmetti.

Mahkeme heyeti, olay yerinde park eden araçların şoförleri olan sanıklar Sandy Yahni, Mehmet Sami Erdoğan ve Abdullah Derya'nın ise atılı "taksirle öldürme" suçundan, "kast ve taksirlerinin bulunmadığı" gerekçesiyle beraatlerine karar verdi.

http://www.ensonhaber.com/sariyerdeki-olumlu-kazaya-iliskin-karar-cikti.html

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta yıldız oyuncu kadroya alınmadı!
Beşiktaş'ta yıldız oyuncu kadroya alınmadı!
Trabzonspor 1 - Göztepe  2
Trabzonspor 1 - Göztepe 2