Advert

AŞURE İLE BİRLEŞİR YÜREKLER ELLER

Tuzla Halk Eğitimi Merkezi’nde 18 Ekim Çarşamba Günü 3. Geleneksel Aşure Günü etkinliği gerçekleşecektir. Gün boyu sürdürülecek dağıtımlarda yaklaşık iki bin kişiye aşure ikram edilmesi planlandı.

AŞURE İLE BİRLEŞİR YÜREKLER ELLER
Bu içerik 1295 kez okundu.
Advert

Tuzla Halk Eğitimi Merkezi’nde 18 Ekim Çarşamba Günü   3. Geleneksel  Aşure Günü etkinliği gerçekleşecektir. Gün boyu sürdürülecek dağıtımlarda yaklaşık iki bin kişiye aşure ikram edilmesi planlandı.  

Аşure yemeğine sevgi ve insanlık yemeği demek mümkündür. Аşure; komşuyla, eşle, dostla paylaşılır.  Muharrem ayında kaynatılan aşure, içinde bulunduğumuz sonbahar günlerinde enerji veriyor, vücut direncini artırıyor. Nuh (a.s) peygamberin gemisinin karaya oturmasından sonra gemide bulunan son yiyeceklerden bu tatlı çorba meydana gelmiştir. Aşure 15 farklı bileşimden oluşmaktadır. Bunlar genelde fındık, kuru incir, kuru üzüm, ceviz, nohut, fasulye ve benzer yiyeceklerdir.

Tuzla Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Metin ÇANGIR, Muharrem ayı nedeni ile gerçekleştireceğimiz aşure etkinliğimize  vatandaşlarımızı beklediğini söyledi. Aşure Anadolu coğrafyasında var olan bir tadımız. Aşure, tek tek ayrı lezzetlerin bir araya gelmesiyle oluşan güzel bir lezzet. Aşurenin asırlardır bu topraklarda yaşayan insanlara hep bereket ve dostluğu bir arada simgelediğini söyledi.

HABER.TUZLAPRESS GAZETESİ

TUZLA TUZLA BELEDİYESİ TUZLA HALK EĞİTİM ŞADİ YAZICI METİN ÇANGIR
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Reklamı Kapat  Bursaspor ve Kayserispor yenişemedi: 0-0 .
Reklamı Kapat Bursaspor ve Kayserispor yenişemedi: 0-0 .
Galatasaray, Emre Akbaba'nın Transferi İçin Görüşmelere Başlandığını KAP'a Bildirdi
Galatasaray, Emre Akbaba'nın Transferi İçin Görüşmelere Başlandığını KAP'a Bildirdi