Advert

ULUSLAR LİGİNDE TÜRKİYE B LİGİNDE YER ALDI

2018 yılında ilk kez düzenlenecek Uluslar Liginde gruplar belli oldu. Türkiye, Finlandiya beraberliğiyle B Liginin son takımı olarak kaldı.

ULUSLAR LİGİNDE TÜRKİYE B LİGİNDE YER ALDI
Bu içerik 454 kez okundu.
Advert

UEFA, maçların 2018 yılının eylül, ekim ve kasım aylarında oynanacağı Uluslar Liginde hangi ülkenin hangi ligde yer alacağını açıkladı.  Türkiye, son maçta  Finlandiya deplasmanında aldığı beraberlik sayesinde B Liginin son takımı olarak kaldı.

NTV Spor'da yer alan habere göre 11 Ekim 2017 itibarıyla hesaplanan UEFA Ulusal Takımlar Sıralamasına göre kategoriler şöyle:

A LİGİ

Almanya,  Portekiz,  Belçika,  İspanya,  Fransa,  İngiltere,  İsviçre,  İtalya,  Polonya,  İzlanda,  Hırvatistan,  Hollanda üçerli dört grupta mücadele edecek. Her grubun birincisinin oluşturacağı dört takım Haziran 2019'da Uluslar Ligi Şampiyonu olmak için (iki yarı final, üçüncülük ve final) mücadele edecek. Mini turnuvanın ev sahibi finalist ülkeler arasından Aralık 2018'de belirlenecek. Gruplarında son dört sırayı alanlar 2020 için B Ligine düşecek. EURO-2020 elemelerinden vize alamayan en iyi dört takım Mart 2020'de play-off oynayacak; buradan bir takım EURO-2020'ye gidecek.

B LİGİ

 

Avusturya,  Galler,  Rusya,  Slovakya,  İsveç,  Ukrayna,  İrlanda Cumhuriyeti,  Bosna Hersek,  Kuzey İrlanda,  Danimarka, Çekya ve  Türkiye üçerli dört grupta mücadele edecek. 2020'deki bir sonraki turnuva için her grubun birincisi A Ligine yükselecek, sonuncular C Ligi'ne düşecek. EURO-2020 elemelerinden vize alamayan en iyi dört takım Mart 2020'de play-off oynayacak; buradan bir takım EURO-2020'ye gidecek.

C LİGİ

Macaristan,  Romanya, İskoçya,  Slovenya,  Yunanistan,  Sırbistan,  Arnavutluk,  Norveç,  Karadağ,  İsrail,  Bulgaristan,  Finlandiya,  Güney Kıbrıs,  Estonya ve  Litvanya biri üçlü, üçü dörtlü olmak üzere dört grupta mücadele edecek. 2020'deki bir sonraki turnuva için her grubun birincisi B Ligi'ne yükselecek, sonuncular D Ligine düşecek. EURO-2020 elemelerinden vize alamayan en iyi dört takım Mart 2020'de play-off oynayacak; buradan bir takım EURO-2020'ye gidecek.

D LİGİ

Azerbaycan,  Makedonya,  Belarus,  Gürcistan,  Ermenistan,  Letonya, Faroe,  Lüksemburg,  Kazakistan,  Moldova,  Liechtenstein,  Malta,  Andorra,  Kosova,  San Marino ve  Cebelitarık dörder takımlı dört grupta mücadele edecek. 2020'deki bir sonraki turnuva için her grubun birincisi C Ligi'ne yükselecek. EURO-2020 elemelerinden vize alamayan en iyi dört takım Mart 2020'de play-off oynayacak; buradan bir takım EURO-2020'ye gidecek.

Uluslar Ligi'nde gruplar 24 Ocak 2018'de  Lozan'daki kura çekiminde belirlenecek. Üçerli gruplardaki takımlar 6 maç gününün dördünde Uluslar Ligi maçlarına çıkacak.

https://www.sondakika.com/haber/haber-uluslar-liginde-turkiye-b-liginde-yer-aldi-10119485/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta yıldız oyuncu kadroya alınmadı!
Beşiktaş'ta yıldız oyuncu kadroya alınmadı!
Trabzonspor 1 - Göztepe  2
Trabzonspor 1 - Göztepe 2