Advert

“PANİĞE GEREK YOK, ÇALIŞMAYA DEVAM”

“Öğrencinin okuldan kopmasının önüne geçilecek”

“PANİĞE GEREK YOK, ÇALIŞMAYA DEVAM”
Bu içerik 680 kez okundu.
Advert

Okan Üniversitesi Aday İlişkileri Müdürü ve Eğitim Uzmanı Servet Gülsün Şirin, yeni sistemin öğrencilerin aleyhine değil, lehine olacağını ifade etti. Şirin “Adaylar sistemdeki bu köklü değişimden doğru şekilde faydalanabilmek için çalışmalarına ara vermeden devam etmeli, istedikleri programları çok iyi belirleyip hedeflerine uygun çalışmalıdır” dedi.

Yüksek Öğretim Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın “yalın, sade, kolay anlaşılabilir, kolay yönetilebilir” olarak açıkladığı yeni sisteme sahip üniversite sınavının adı Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) oldu. Okan Üniversitesi Aday İlişkileri Müdürü ve Eğitim Uzmanı Servet Gülsün Şirin, iki ayrı oturumda gerçekleştirilecek yeni sistemi değerlendirirken şöyle konuştu:

“Görünen o ki yeni sınav sistemiyle Çoklu Puan hesaplamasından vazgeçilerek adayların daha basit ve anlaşılır puan türleriyle tercih yapmaları hedeflenmektedir.

Sınavın ilk aşamasının mart ayından hazirana çekilmesiyle öğrencinin 2. dönem okuldan kopmasının önüne geçilecektir. Başarılı olsa da, başarısız da olsa öğrenci sınav hazırlık sürecinden uzaklaşıyordu. Bu sayede uzaklaşmayacaktır.

“Meslek Yüksekokullarındaki
boş kontenjan problemi ortadan kalkacak”

Meslek Yüksekokullarına yerleşmede, kullanılacak puan türünde alan dersleri sorularından vazgeçilerek sadece Türkçe ve matematik sorularıyla değerlendirme yapılması sayesinde, özellikle meslek liseli öğrencilerin lisede edinmedikleri bilgilerden sınanmasının önüne geçilmesi mümkün olacaktır. Sınavsız geçişin kaldırılmasıyla birlikte bu yıl kontenjanlarda oluşan büyük boşluk gibi problemlerle karşılaşılmayacaktır.

Adaylar sistemdeki bu köklü değişimden doğru şekilde faydalanabilmek için çalışmalarına ara vermeden devam etmeli, istedikleri programları çok iyi belirleyip hedeflerine uygun çalışmalıdır.

Okan Üniversitesi Kurumsal İletişim Müdürlüğü

Elif Berköz Ünyay / 0532 347 35 36 / 0216 677 16 30 – 2175 elif.unyay@okan.edu.tr        

Sertaç Akdoğan  / 0216 677 16 30 – 2171 / sertac.akdogan@okan.edu.tr

HABER.TUZLAPRESS GAZETESİ

TUZLA OKAN ÜNİVERSİTESİ
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AZİZ YILDIRIM’A ZORLA GETİRME KARARI
AZİZ YILDIRIM’A ZORLA GETİRME KARARI
FENERBAHÇE KARARINI VERDİ
FENERBAHÇE KARARINI VERDİ