Advert

Cumhurbaşkanı'nın Aliya'yı Anma Programı konuşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aliya İzzetbegoviç'i Anma Programı'nda Avrupa'nın Türkiye'ye muhtaç olduğunun altını çizdi.

Cumhurbaşkanı'nın Aliya'yı Anma Programı konuşması
Bu içerik 349 kez okundu.
Advert

Recep Tayyip Erdoğan, bugün programları kapsamında Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde Aliya İzzetbegoviç Anma Programı'nda bir konuşma yaptı.

Erdoğan, konuşmasına Avrupa ülkelerinin yabancı düşmanlığından oy devşirmey çalıştığını belirterek Türkiye'nin onlara muhtaç olmadığının altını çizdi.

Cumhurbaşkanı'nın konuşmasından öne çıkan kısımlar şunlar;

"ALİYA BİR DÜŞÜNÜRDEN ÇOK DAHA FAZLASIDIR"

"Aliya sadece bir siyasetçi, bir düşünür ve aksiyon adamı değildir. Merhum Aliya bunların tamamıdır. Hatta çok daha ötesi, fazlasıdır. O, sırf Müslüman olduğu, Müslümanca düşündüğü için atıldığı zindanda fikrini ilmek ilmek dokuyan genç bir mütefekkirdir.

"BUNLARIN CİBİLİYETİNDE BU VAR"

Türkiye'ye gelecek olan batıdaki benim vatandaşıma kalkıyorlar, köpeğe üzerini arattırıyorlar. Böyle bir rezalet olabilir mi? Sen kendin arayamıyor musun, kendin arasana. Bayansa, bayan polisine arat. Niye? Çünkü bunların karakterinde, cibilliyetinde bu var ama bir Müslüman'da bu olamaz çünkü Müslüman zulmetmez.

"AVRUPA DEĞERLERİ YOK EDİLMİŞTİR"

Avrupa, Bosna'da ölmüş, Suriye'de gömülmüştür. Sahile vuran masum çocuk bedenleri ise Batı medeniyetinin mezar taşlarıdır bunu böyle biliniz. Maalesef son 7 yılda kadim Avrupa değerleri bizzat bu değerlerin sahipleri tarafından itibarsız hale gelmiş, tek tek yok edilmiştir.

"ÖZGÜRLÜKLER DÜN BOŞNAKLARA ÇOK GÖRÜLÜYORDU BUGÜN SURİYELİLERE"

İnsan hakları, demokrasi, millet iradesi ve özgürlükler dün Boşnaklara çok görülüyordu. Bugün de Suriyelilere, Filistinlilere, Libyalılara lüks görülüyor. Mazlumlar ve zalimler değişse de zulmü tribünden seyredenler değişmedi, değişmiyor.

"TÜRKİYE, AVRUPA'YA MUHTAÇ DEĞİLDİR"

Avrupalı liderlerden Türkiye'yi hedef almayı artık bir tarafa bırakıp, sağduyuya, aklıselime dönmelerini bekliyoruz. Yabancı düşmanlığını tırmandırmak, hiç kimseye bir fayda sağlamaz. İslam karşıtlığı üzerinden iktidar hayali kurmak kimseyi bir yere taşımaz. Türkiye'siz bir Avrupa'nın varacağı yer yalnızlıktır, çaresizliktir, iç çekişmelerdir. Türkiye, Avrupa'ya muhtaç değildir. Asıl muhtaç durumda olan Avrupa'dır. Onlar görmek istemese de giderek kronikleşen sorunlarının reçetesi Türkiye'dir, Türkiye'nin tam üyeliğidir."

http://www.ensonhaber.com/cumhurbaskaninin-aliya-anma-programi-konusmasi.html

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 GALATASARAY, TRABZONSPOR VE BEŞİKTAŞ PFDK'YA SEVK EDİLDİ
GALATASARAY, TRABZONSPOR VE BEŞİKTAŞ PFDK'YA SEVK EDİLDİ
ALİ KOÇ'U KIZDIRAN ERSUN YANAL SORUSU
ALİ KOÇ'U KIZDIRAN ERSUN YANAL SORUSU