Advert

Füsun Demirel'den Olay Sözler: Dağa Çıkacaktım Olmadı, Gerilla Annesi Olmak İsterim

Ünlü oyuncu, "Dağa çıkmak istiyordum babam yurt dışına yolladı. Belki gerilla annesini oynarım artık ya da anneannesini" sözleriyle yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Füsun Demirel'den Olay Sözler: Dağa Çıkacaktım Olmadı, Gerilla Annesi Olmak İsterim
Bu içerik 2060 kez okundu.

Aile dizilerinin vazgeçilmez 'anne' oyuncusu  Füsun Demirel, Cumhuriyet gazetesinin hafta sonu ekine verdiği röportajda çok tartışılacak açıklamalarda bulundu. "Babam beni dağa çıkmayayım diye yurt dışına yolladı" diyen Demirel, "Oynamak istediğiniz rol kaldı mı?" sorusuna ise "Çok var. Mesela dağlardaki gerilla kızları oynamayı çok istedim. Belki bir gerilla annesi olurum artık ya da anneannesi." yanıtını verdi.

İşte o röportajdan öne çıkan soru ve cevaplar:

"GEZİ RUHU HER YERDE YAŞANMALI"

- Gezi'de ütopyalara kapıldık dediniz. Gezi bir heyecandı ve bitti mi?

"Ben de bunu o hareketin içinde olan bütün genç dostlara soruyorum. Ne oldu, bitti mi? Çünkü Sur'da  Silopi'de,  Diyarbakır'da bir sürü yerlerde, yaşananlara bakıyorum. Bence Gezi ruhunun topyekün her yerde yaşanması lazım."


"DAĞA FİLAN ÇIKACAKTIM, BABAM YURT DIŞINA YOLLADI"

- Küçükken güncenize şöyle yazmışsınız: "Devrimci olup, silahı alacağım, bu haksızlıkları yapanları kurşuna dizeceğim." Yaş ilerledikçe haksızlık yapanlarla mücadele yöntemleriniz evrildi mi?

"Aslında kafamda hiçbir şey değişmedi inan bana! Yaşım ve fiziksel durumlardan ötürü onlar biraz hayal oldu. Dağa filan çıkacaktım sözde! Hatta benim babamın beni yurt dışına yollama sebebidir."


"DEMİRTAŞ VE HDP ÇOK BÜYÜK BİR UMUTTU, PKK FIRSAT VERMEDİ"

-Kürt meselesine dokunan çok filminiz var. Güneydoğu'daki savaşı kimin tekrar başlattığını herkes farklı okuyor. Siz nasıl okuyorsunuz?

"Demirtaş ve HDP çok büyük bir umuttu, 7 Haziran seçimi sonuçları  Türkiye'deki demokrası ve özgürlükler adına çok önemliydi. PKK, Demirtaş ve HDP'ye fırsat vermedi. Hem devlet hem de PKK bu savaştan o kadar yararlanıyor ki, bitirmek istemiyor."

"GERİLLA ANNESİNİ OYNAMAK İSTİYORUM"

- Oynamak istediğiniz rol kaldı mı?

"Çok var. Mesela dağlardaki gerilla kızları oynamayı çok istedim. Belki bir gerilla annesi olurum artık ya da anneannesi."

 

http://www.sondakika.com/haber/haber-fusun-demirel-den-olay-sozler-daga-cikacaktim-8254126/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ