Advert

KALE OKULLARI YABANCI DİL ÖĞRETİMİNDE DİJİTAL DÖNEME GEÇTİ

Yabancı dil öğretimini kuruluş ilkeleri arasına koyan Kale Okulları, 2017-2018 yılında İngilizce öğretiminde dijital döneme başladı. Kale Okulları, Macenta Publishing and Digital Solutions firması ile bir anlaşma yaparak öğrencilere İngilizceyi online ve eğlenceli öğretme imkanı sunuyor.

KALE OKULLARI YABANCI DİL ÖĞRETİMİNDE DİJİTAL DÖNEME GEÇTİ
Bu içerik 1348 kez okundu.
Advert

Macenta Publishing and Digital Solutions firması İş Geliştirme Müdürü Gökhan Irıslı, DEPP (Designing English Practice Programme) programının Türkiye’de ilk defa bu kadar kapsamlı bir biçimde uygulandığını, İngilizce dil öğrenimi konusunda okula özel oluşturulan bir çalışma programı dahilinde, öğrencilerin hem okulda hem evde, ister dijital ortamda ister basılı olarak bu programı kullanabilme imkanına sahip olabildiklerini söyledi. Irıslı, öğrencilerin yıl içerisinde takip edecekleri İngilizce müfredatına paralel okuma-yazma-dinleme-konuşma-kelime ve dil bilgisi gibi dil edinim sürecinin tüm becerilerinde öğrencilerimizin pratik yapmalarını amaçlayan bir program olduğunu ilave etti.

DEPP ile öğrenciler İngilizce öğrenimini okulun dışında da sürdürebilecek ve okul-ev bağlantısı ile okulda öğrendiklerini evde de pekiştiriyorlar. Macenta Yayıncılık & Dijital Çözümler bünyesindeki, alanında uzman 145 kişilik yazar-editor ve grafiker ekibi tarafından, tümüyle eğitim kurumunun İngilizce müfredat hedeflerine göre hazırlanan haftalık çalışma kağıtları ve zaman zaman bu içeriğe uygun videoların da eşlik ettiği dijital platform sayesinde, öğrenciler o hafta okulda işledikleri konuları, evde de tekrar ederek pekiştirme imkanı buluyorlar. Buna ek olarak da iki farklı İngilizce öğretim programı ile beraber İngilizce öğrenmek daha eğlenceli ve faydalı hale geliyor.

Kale Okulları Eğitim Koordinatörü, yabancı dil öğretimine büyük bir önem verdiklerini, yenilikleri ve teknolojiyi yakından takip ettiklerini, bu nedenle bu sene İngilizce öğretiminde dijital öğrenme araçlarını da kullanmaya başladıklarını söyledi. Koordinatör, Macenta firmasıyla yaptıkları anlaşma neticesinde öğrencilerin kuruma özel hazırlanan hafta sonu çalışma kağıtlarına, Little Bridge adlı ödüllü online İngilizce öğretim programına ve Scholastic Reader online okuma platformuna öğrencilerin istedikleri vakit erişim imkanı sunduklarını iletti.

Kale Okulları yönetim kurulu başkanı Bahir Azak, eğitim şehri Tuzla’daki eğitim kalitesinin artmasına yeni kampüsleriyle destek oldukları için sevinçli olduklarını söyledi. Azak, yeni kampüslerinde her türlü ayrıntının ve teknolojinin düşünüldüğünü ve yabancı dil öğretiminde de bu sene teknolojinin kullanımı ile birlikte öğrencilerin ders dışında da İngilizce öğrenme fırsatı yakaladıklarını ifade etti.

HABER:TUZLAPRESS GAZETESİ

tuzla tugader kale okulları
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FİKRET ORMAN BAŞKANLIĞA YENİDEN ADAY
FİKRET ORMAN BAŞKANLIĞA YENİDEN ADAY
Beşiktaş'ın Borcunun, 2 Milyar 495 Milyon 267 Bin TL Olduğu Açıklandı
Beşiktaş'ın Borcunun, 2 Milyar 495 Milyon 267 Bin TL Olduğu Açıklandı