Advert

SAHİLİME DOKUN...

SAHİLİME DOKUN...
Bu içerik 768 kez okundu.
Advert

SAHİLİME DOKUN....

Hayali düşmanlar yaratmaya kalkışanlar, hakikatleri yok sayıp, yalan ve dolanla fitne fesat çıkarmaya uğraşan siyasi donkişotlardır. Kampanyalar, kumpanyalar ve türlü kumpaslar ile yerel hedefleri için geziden kalma düşlerle iktidar hayali kuranların yalanları yüzlerine vuruldu ve Tuzla muhteşem sahiline kavuştu. Güzelliklerine bir yeni güzellik eklenen Tuzla, eşsiz güzelliğine onu kullanabilen mutlu insanların dahil olmasıyla bir kez daha mutlu insanların şehri oldu.

Mutlu insanların gülen yüzleri ve gülüşleri, güneşin doğuşu ve batışına ev sahipliği yapan bu güzel sahilin doğal güzelliğini karartmak isteyen kötü niyetli insanların, yalan dolu siyasi emellerinin de sonu oldu.

Yalandan ve toplumsal kinden medet umanların çaresizliği, Tuzla sahiline vuran dalgalar içinde eridi gitti. Siyasi tuzakları yok olmuş şer cephesinin sinsi planları, batan geminin malları misali kıyıya vurdu. Yaptıkları veya yapacakları üzerine siyaset yapmak yerine gezi zekası ve şeytani tuzaklarıyla toplumsal kamplaşmayı hedefleyip sosyal nefreti körükleyenler, siyasi geleceklerini gömdükleri çukurları yalanlarıyla doldurmak zorunda kaldılar şimdi.

Daha önce Şelale Eğitim Parkı’nın duvarlarını ağlama duvarına çevirenler, Marina batsın diye dilek ağacına peçete bağlayanlar ve Tuzla Sahili dolduruluyor diye milleti dolduruşa getirmek adına hayasız yalanlar söyleyenler şimdi o sahilde sağlıklı yürüyüş turu atarken, kim bilir belki de adım adım hayallerinin yok oluşunu düşünüyordur. Siyasi geleceğini rantsal hesaplara bağlayanlar şimdi raylardan medet umsa da, bu defada kötülükleri trenin altında kalarak nostaljiye karışacak.

Siyaseten hüsran ve hezimet partisi olmuş ana muhalefetin iki yakası bir araya gelmeyen siyasicileri kongre sürecinde...

Tuzla şimdilerde mutlu insanların şehri, Tuzla şimdi güven, huzur ve toplumsal birlikteliğin şehri ve Tuzla şimdi şehirciliğin mutluluğa ev sahipliği yaptığı neşeli sokakları ve huzurlu mahalleriyle yerel belediyeciliğin atan kalbi.
Gelecekleri uğruna toplumsal barışa canlı bombalar misali kin ve nefret tohumları ekmeye çalışanlar siyasi kabızlıklarıyla yeni küçük hesaplar peşinde koşan piyonlar olmaya devam ederken, Tuzla gelişmesine, güzelleşmesine ve mutlu insanların şehri olarak hizmetleri takdirle karşılamaya devam edecek.

Tuzla’da yaşamak güzeldir ve Tuzla’da yaşamanın ayrıcalığı hep daha iyisine ulaşmanın bir standart olduğunu hissetmektir.

Kalın sağlıcakla...

Oğuzhan Bayrak 

TUZLAPRESS GAZETESİ

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
Berat Kenan     0000-00-00 Tebrik ve takdir ile başarılarınız daim olsun insaAllah
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FİKRET ORMAN'DAN İSTİFA ÇAĞRISI
FİKRET ORMAN'DAN İSTİFA ÇAĞRISI
BARCELONA'DAN ARDA TURAN AÇIKLAMASI
BARCELONA'DAN ARDA TURAN AÇIKLAMASI