Advert

Rusya, Erdoğan'ın "PYD Varsa Biz Yokuz" Dediği Kongre İçin Kararını Çarşamba Günü Verecek

Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Uşakov, PYD'nin Suriye Ulusal Diyalog Kongresi'ne davet edilip edilmeme konusunun çarşamba günü konuşulacağını belirtti. Erdoğan, "PYD varsa biz yokuz." demişti.

Rusya, Erdoğan'ın
Bu içerik 369 kez okundu.
Advert

Gazetecilerin  Suriye Ulusal Diyalog Kongresi'nin tarihinin belirlenip belirlenmediği yönündeki sorusunu yanıtlayan  Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Uşakov "Hayır, belirlenmedi" yanıtını verdi.

SOÇİ'DE GÖRÜŞÜLECEK

PYD'nin Kongre'ye katılıp katılmama konusuna da değinen Uşakov, konunun  Rusya Devlet Başkanı  Vladimir Putin,  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan ve  İran  Cumhurbaşkanı  Hasan Ruhani'nin çarşamba günü  Soçi'de gerçekleştireceği görüşmede ele alınacağını söyledi.

Uşakov "Tüm bunlar konuşulacak" diyerek  Suriye'de istikrar konusunun görüşüleceği zirvede askeri yetkililerin de yer alacağı bilgisini verdi.

ERDOĞAN SON SÖZÜNÜ SÖYLEMİŞTİ

Türkiye'nin tepkisini çeken  Rusya'ın PKK/PYD davetiyle ilgili olarak Erdoğan " Türkiye olarak biz, terör örgütlerinin olduğu masada kesinlikle olmayız. Bu,  Cenevre için de geçerli  Astana için de. Buralara bir terör örgütünün katılmasını kabul edemeyiz. Dolayısıyla bir masada terör örgütü olacaksa, hiç kimse bizim de oraya oturmamızı beklemesin. İki kere iki dört. Siyasetin namusu vardır, biz siyasetin namusundan taviz veremeyiz. Ben bu hususu Sayın  Putin'e de söyledim. O tür bir adım atılamayacağını ifade ettim" demişti.

https://www.sondakika.com/haber/haber-erdogan-son-sozunu-soylemisti-pyd-nin-kongre-10260136/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KASAPOĞLU, MUSTAFA CENGİZ'İ KABUL ETTİ
BAKAN KASAPOĞLU, MUSTAFA CENGİZ'İ KABUL ETTİ
PFDK'DAN AHMET AĞAOĞLU'NA CEZA
PFDK'DAN AHMET AĞAOĞLU'NA CEZA