Advert

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taşeron işçilere müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, taşeron işçiler, 4C kadroları ve mevsimlik işçilerle ilgili müjdeli haberi grup toplantısında verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taşeron işçilere müjde
Bu içerik 264 kez okundu.
Advert

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında "Yaklaşık 900 bin çalışanlarımızı ilgilendiren, taşeron işçilerimizle ilgili düzenlemeye değinmek istiyorum. Kamudaki 450 bin ile belediyeler ve il özel idarelerdeki 400 bin işçimiz, çalıştıkları yerlerdeki iktisadi teşebbüslerinde istihdam edilecekler. 23 bin mevsimlik işçilerin halen en fazla 5 ay 29 gün olan çalışma süreleri de 9 ay 29 gün'e kadar çıkartılabilecek. Yine kamuda 4C statüsünde çalışan kardeşlerimiz de 4B kadrosuna alınıyor. Böylece kamuoyumuzda uzun zamandır tartışılan bu meseleyi çözmüş oluyoruz. Bu arada komisyonlar, taşeronlar ortadan kalkıyor. Belediyelerde de iktisadi teşekküllerinin görevlisi olarak devam ediyor." dedi.

BAKAN AYRINTILARI AÇIKLADI

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron düzenlemesinin ayrıntılarını açıkladı. Sarıeroğlu: "Özel sözleşmeli, geçici, bir yıllık, üç yıllık değil, sürekli işçi kadrosuna geçiriyoruz. Yaş sınırı, eğitim şartı, asıl iş, yardımcı iş ayrımı olmayacak. Bugün bu sabah itibariyle, kamuda çalışan taşeron işçi kardeşlerimiz bundan sonra kadrolu işçi olacak."

Sarıeroğlu, şöyle devam etti: "Mevsimlik işçilerin 5 ay 29 güne kadar olan çalışma sürelerinin 4 aya kadar daha uzatılmasını sağlıyoruz. 4/C kapsamında çalşıanları 4/B kadrosuna alıyoruz. Belediye ve il özel idarelerinde taşeron olarak çalışanlar il özel idarelerin ve belediyelerin iktisadi teşekkürlerinde işçi olarak istihdam edilecekler."

https://www.f5haber.com/gundem/cumhurbaskani-erdogan-dan-taseron-iscilere-mujde-haberi-987660/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eljif Elmas'a dev talip! 23 milyon Euro
Eljif Elmas'a dev talip! 23 milyon Euro
Beşiktaş'ın Kagawa ısrarı sürüyor
Beşiktaş'ın Kagawa ısrarı sürüyor