Advert

SOSYAL MEDYADAN 500 TL DOLANDIRILDI

Tuzla’da 16 yaşındaki genç kız, akrabasının sosyal medya hesabını çalan kişiler tarafından 500 TL dolandırıldı

SOSYAL MEDYADAN 500 TL DOLANDIRILDI
Bu içerik 572 kez okundu.
Advert

Tuzla'da 16 yaşındaki genç kız, akrabasının sosyal medya hesabını çalan kişiler tarafından 500 TL dolandırıldı. Kızı adına adliyeye suç duyurusunda bulunmak için gelen baba, "Beni bu ay mağdur ettiler. Çocuğuma ayakkabı alacaktım, ayakkabı paramı çaldılar hırsızlar" dedi.

İddiaya göre, akrabasının sosyal medya hesabını ele geçiren dolandırıcılar, 16 yaşındaki N.D.'ye sosyal medya hesabı üzerinden çekiliş olduğuna dair mesaj atarak kendisine gelen mesajlara onay vermesini istedi. Dolandırıcıların akrabası olduğunu zanneden N.D. gelen mesajlara onay verdi. Bunun üzerine hattına 500 TL ek ücret yansıtıldı.

16 yaşındaki N.D.'nin babası Selçuk Duman, Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na gelerek dolandırıcılar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Adliye çıkışında açıklama yapan Duman, dolandırıcılardan şikayetçi olduğunu söyleyerek,"Kızıma sosyal medya üzerinden akrabamın hesabını çalan kişiler mesaj atıyorlar. Bu yazışmalar da mevcut. Benim faturamı 500 lira kestiler. Ben asgari ücretle çalışan adamım. Asgari ücretimin yarısını aldılar. Beni bu ay mağdur ettiler. Çocuğuma ayakkabı alacaktım. Ayakkabı paramı çaldılar bu hırsızlar" dedi.

Duman, ayrıca aynı çalıntı hesap üzerinden birçok yakınının da dolandırıldığını kaydetti.Kendisini akrabası olarak tanıtıp dolandırıcılık yapan kişiler hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.Öte yandan yetkililer özellikle son günlerde sosyal medya üzerinden bu tür dolandırıcılıkların arttığını belirterek, vatandaşları uyardı.

HABER:TUZLAPRESS GAZETESİ

tuzla tuzla olay televizyonu tuzlapress
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YILDIZ FUTBOLCUDAN HABER ALINAMIYOR
YILDIZ FUTBOLCUDAN HABER ALINAMIYOR
STANCU YENİDEN GENÇLERBİRLİĞİ'NDE
STANCU YENİDEN GENÇLERBİRLİĞİ'NDE