Advert

ÖZGÜR KUDÜS

Halil Türkkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden Kudüs Tepkisi

ÖZGÜR KUDÜS
Bu içerik 1006 kez okundu.
Advert

Halil Türkkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden Kudüs Tepkisi

Tuzla Halil Türkkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, okul bahçesinde Arapça "Özgür Kudüs" yazarak hazırladıkları figürde Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak tanınması kararına tepki gösterdi.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın Küdüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdıklarına ilişkin skandal açıklamaya bir tepki Tuzla Halil Türkkan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden geldi.

2 gün süren etkinliklerde ilk önce tüm sınıflarda Kudüs, 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitler için Fetih suresi okundu. Ardından Ümmetin mazlumları ve Kudüs için dualar edildi.

Okul’da çalan Kudüs ezgilerinin ardından Okul öğrenci meclisinin hazırladığı programla okul bahçesine toplanan öğrenciler, tekbirler ve sloganların ardından Şiirler okudurlar.

Tüm okula hazırladıkları bildiriyi okuyan öğrenciler okul bahçesinde oluşturdukları figür ile "Özgür Kudüs" yazarak tepkilerini dile getirdiler. Okul Müdürü Musa Kurt"Amerika Birleşik Devletleri'nin aldığı Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına ilişkin aldığı karar tüm dünyada olduğu gibi okulumuzda da tepkilere neden oldu. Öğrencilerimiz bu karara olan tepkilerini okudukları bildiri ve Yzdıkları Özgür Kudüs Kareografisi oluşturarak okulumuz bahçesinde tüm Türkiye'ye duyurmuş oldular. Gerçekten böyle bir kararın alınmasına biz de çok üzgünüz . Öğrencilerimiz de bu üzüntülerini böyle bir faaliyet yaparak duyurmuş oldular. Kendilerine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Amerika'nın bu kararını tekrar buradan protesto ediyoruz. Büyük bir üzüntü içerisindeyiz. İnşallah bu kararlarından en kısa zamanda dönerler. Kudüs yine Filistin'in başkenti olarak kalmaya devam eder. Alınan bu yanlış karar Ümmeti Muhammedin birlik ve beraberliğine vesile olur." diye konuştu.

HABER.TUZLAPRESS

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YILDIZ FUTBOLCUDAN HABER ALINAMIYOR
YILDIZ FUTBOLCUDAN HABER ALINAMIYOR
STANCU YENİDEN GENÇLERBİRLİĞİ'NDE
STANCU YENİDEN GENÇLERBİRLİĞİ'NDE