Advert

TUZLA TÜRK SİNEMASINI AĞIRLADI

Tuzla Belediyesi, İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde Türk Sineması Günleri’nin açılışını bugün yaptı.

TUZLA TÜRK SİNEMASINI AĞIRLADI
Bu içerik 1427 kez okundu.
Advert

Tuzla Belediyesi, İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde Türk Sineması  Günleri’nin açılışını bugün yaptı.

Tuzla Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Türk  Sineması  Günleri açılışında misafirleri,  İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde sanatçı portreleri ve sinema afişleri sergisi karşıladı.

 

Ayhan Işık, Adile Naşit, Münir Özkul, Zeki Alasya, Ekrem Bora, Türkan Şoray, Serdar Gökhan, Yılmaz Köksal, Yılmaz Güney, Ediz Hun, Cüneyt Arkın, Kemal Sunal ve Sadri Alışık gibi birçok Türk Sinemasına emek vermiş sanatçıların portrelerinin sergilendiği açılışa büyük ilgi vardı.

Ediz Hun, Ferdi Atuner gibi Türk Sinemasının unutulmaz isimlerinin katıldığı açılış programında misafirleri cenaze dolayısı ile katılamayan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı yerine Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan ağırladı.

Türk Sineması’nın en ünlü Jönlerinden olan ve açılışa katılan Ediz Hun’a Tuzla’lılar sevgi gösterisinde bulunarak resim çektirdiler.

Tuzla Belediyesi tarafından düzenlenen Türk Sineması Günleri açılışına Tuzla Gazeteciler Derneği (TUGADER) Başkanı Oğuzhan Bayrak, Başkan Yardımcısı Erkan Şensoy ve kurucu üyeler Doğan Şerefli ile Mükremin Özkaya’da katıldı.

 

İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde yapılan Türk Sinema Günleri’nde ilk renkli Türk filmi olan “Halıcı Kız”, “Susuz Yaz”, “Bizim Aile”, “Hababam Sınıfı”, “Selvi Boylum Al Yazmalım” “ Altın Kalpler” ve “ Kırık Hayatlar”  filmleri gösterimde olacak.

Türk Sineması’nın unutulmaz ismi Ediz Hun “ Böyle bir etkinliği gerçekleştiren ve Türk Sineması’na hayatını vermiş bizleri bir kere daha onurlandıran Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

HABER:TUZLAPRESS GAZETESİ

tuzla tuzla belediyesi tuzla son dakika tuzla idris güllüce kültür merkezi ediz hun
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YILDIZ FUTBOLCUDAN HABER ALINAMIYOR
YILDIZ FUTBOLCUDAN HABER ALINAMIYOR
STANCU YENİDEN GENÇLERBİRLİĞİ'NDE
STANCU YENİDEN GENÇLERBİRLİĞİ'NDE