Advert

EĞİTİM KENTİ TUZLA MÜDÜR'ÜNÜ AĞIRLADI

Tuzla Öğrenci Meclisi Gençlik Akademisi Liderlik Buluşmalarında öğrenciler bugün Şehir Koleji'nde İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci'yi ağırladı.

EĞİTİM KENTİ TUZLA MÜDÜR'ÜNÜ AĞIRLADI
Bu içerik 1685 kez okundu.
Advert

Tuzla Öğrenci Meclisi Gençlik Akademisi Liderlik Buluşmalarında öğrenciler İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci'yi ağırladı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Tuzla Özel Şehir Koleji’nde, Tuzla İlçe Öğrenci Meclisi tarafından hazırlanan Liderlik Buluşmaları’nın ilk konuğu oldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’yi Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Tuzla İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Birkan Onat, Aydın Bora, Oluver Öztürkler ve Adnan Sarıyıldız ile Tuzla Özel Şehir Koleji sahibi Özkan Göksal, Genel Müdür Hayati Oktay ve İlkokul Müdür yardımcısı Bilgin Taş karşıladı.

Şehir Koleji girişinde öğrenciler ile tokalaşan, onların hediye ettiği çiçeği alarak resim çektiren Yelkenci konferans salonuna geçti.

,

Tuzla Gençlik Akademisi İlçe Öğrenci Meclisi tarafından hazırlanan programın açılış konuşmasını Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Ahmet Alireisoğlu yaptı. “İlçe Öğrenci Meclisi’nde yer alan öğrencilerin katıldığı Liderlik Buluşması programı, öğrencilerin ufkunu geliştirmek amacıyla yapılmaktadır. Gençlerin güçlü bir biyografi ile karşılaşmaları bu anlamdaki mesailerine güç verecektir. ” diyen Ahmet Alireisoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ’Ye katılımları için teşekkür etti.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Yelkenci Geleceğin Liderlik Tasavvuru” üzerine yaptığı konuşmada 3 ana başlıktan bahsedip şu hususların altını çizdi. “Bir liderde mutlaka olması gereken üç önemli husus vardır. Bunlar; dünyayı tanımak, kendini tanımak ve liderlik çeşitlerini total olarak kullanmaktır. Bir lider, yeri geldiğinde liderlik, yeri geldiğinde de yöneticilik yapabilmelidir.”dedi.

 

 

Programın devamında öğrencilerin sorularını cevaplandıran Sn. Yelkenci; Osmanlı tarihindeki liderlerle ilgili sorulan bir soruya, ilk on padişahın bütünsel olarak liderlik vasıflarını taşıdığını belirterek, Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu’ nun; “Bizim tarihimiz üç selim’in tecessüm etmiş halidir. Bunlar; Kalb-i Selim, Akl-i Selim ve Zevk-i Selim’dir. Bu üç selimden birini kaybettiğinizde ahenk olmaz” sözüyle cevap verdi.

 Yelkenci; öğrencilere herkesin sevdiği bir şairi, bir kitabı, bir yazarı ve bir türküsü olması ve daraldığında bunlara başvurması gerektiği tavsiyesinde bulundu.

 Şehir Koleji konferans salonunda Öğrencilerin sorular yönelterek, verimli ve interaktif şekilde geçen program toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

HABER...TUZLAPRESS GAZETESİ

Haber...Yunus Emre Duygulu 

tuzla istanbul il milli eğitim müdürlüğü tuzla ilçe mili eğitim müdürlüğü ömer faruk yelkenci ahmet alireisoğlu şehir koleji özkan göksal tuzla son dakika tuzlapress
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YILDIZ FUTBOLCUDAN HABER ALINAMIYOR
YILDIZ FUTBOLCUDAN HABER ALINAMIYOR
STANCU YENİDEN GENÇLERBİRLİĞİ'NDE
STANCU YENİDEN GENÇLERBİRLİĞİ'NDE