Advert

DAHA MÜREFFEH BİR ÜLKE İÇİN YERLİ MALINI TERCİH EDİN!

Kartal Cumhuriyet İlkokulu’nda Tutum Yatırım ve Türk Malları haftası farklı bir etkinlikle kutlandı.

DAHA MÜREFFEH BİR ÜLKE İÇİN YERLİ MALINI TERCİH EDİN!
Bu içerik 1742 kez okundu.
Advert

Okulda görev yapan öğretmenlerin büyük bir özveriyle hazırladıkları ve çok sayıda misafirin katıldığı kutlama programında, yedi farklı bölgede yetiştirilen tarım ürünleri, yer altı kaynakları ve sanayi ürünlerinin tanıtımı yapıldı.

 

Sivil toplum kuruluşu yöneticileri, basın mensupları, okul müdürleri ve mahalle sakinleri gibi çok sayıda davetlinin de katıldığı programda, bölgelerle ilgili hazırlanan stantları gezen misafirlere, yöresel kıyafetleri ile öğrenciler eşlik ederek bölgelerin özelliklerini anlattılar.

 

Programda kısa bir konuşma yapan Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza AKA "Böylesine güzel bir program organize eden Cumhuriyet İlkokulu yönetici, öğretmen ve velilerine teşekkür ediyorum. Tüketimde yerli mallarının tercih edilmesinin amaçlandığı bu tarz programların devam etmesiyle birlikte milletimizin daha fazla bilinçleneceğini umut ediyorum. İnşallah ilerleyen yıllarda teknolojik gelişmelerde de yerli ürünlerimizi ön plana çıkaracak öğrencilerimiz yetişir ve daha müreffeh bir ülke haline hızlı adımlarla ilerleriz" diyerek düşüncelerini belirtti.

HABER:TUZLAPRESS GAZETESİ

tuzla tuzlapress
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHELSEA ZİDANE'I DÜŞÜNÜYOR
CHELSEA ZİDANE'I DÜŞÜNÜYOR
TOLGAY'DAN İYİ HABER
TOLGAY'DAN İYİ HABER