Advert

TUZLA'DAN MARDİN'E BİR VEFA KÖPRÜSÜ

Tuzla Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kaybettikleri Zeki Güleç'in köyünün bulunduğu Mardin Nusaybin Yerköy ilkokuluna "Kardeş Okul" kapsamında destek oldu.

TUZLA'DAN MARDİN'E BİR VEFA KÖPRÜSÜ
Bu içerik 2710 kez okundu.
Advert

Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eski müdürü Zeki Güleç amansız bir hastalığa yakalanarak 14 Ağustos 2016 tarihinde aramızdan ayrılmıştı.

Mardin Nusaybin Yerköy’lü olan rahmetli okul müdürü Zeki Güleç Tuzla Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından unutulmayarak, hatırlanmaya devam ediyor.

Tuzla Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Türker Poyraz önderliğinde öğretmenler ve öğrenciler eski müdürleri Zeki Güleç’in doğduğu ve toprağa verildiği köy olan Mardin Nusaybin Yerköy İlköğretim Okulu’nu ‘Kardeş Okul’ kabul ederek büyük bir duyarlılığa imza attılar.

Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ortak yapılan çalışmalar ve destekler ile mont, ayakkabı, kırtasiye, okul malzemeleri, oyuncak ve bilgisayardan oluşan malzemeleri ‘Kardeş Okul’ kapsamında hazırlayarak Mardin Nusaybin Yerköy İlköğretim Okulu’na gönderiyorlar.

40 öğrenci kapasiteli Mardin Nusaybin Yerköy İlköğretim Okulu’na malzemeler Tuzla Yurtiçi Kargo tarafından ücretsiz olarak firmanın da desteğiyle bugün yola çıkıyor.

Daha önce de okulda yapılan atölyeye eski okul müdürü Erdem Vural tarafından rahmetli Zeki Güleç’in ismi konularak ‘‘Zeki Güleç Gemi İnşa Atölyesi’’ ismi verilmişti.

Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Türker Poyraz ‘’ Kardeş Okul kapsamında rahmetli okul müdürümüz Zeki Güleç’in köyünde bulunan Mardin Nusaybin Yerköy İlköğretim Okulu’na okulumuz tarafından toplanan malzemelerin gönderilmesi beni son derece mutlu etti.’’ derken

Sözlerini ‘’Bu projede müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyor, bunların ulaştırılmasında bedelsiz olarak destek olan Tuzla Yurtiçi Kargo’ya da ayrıyeten teşekkür ederim. İnşallah bir nebze de olsa rahmetli, bu okula çok hizmetleri olan ve her zaman sevgi ve saygıyla anılan, Zeki Hocamızın çocuklarına da bir faydamız olur. Tuzlapress Gazetesi’ne de gösterdiği hassasiyet ve müdürümüze verdiği değer için teşekkür ederim’’ diyerek bitirdi.

Tuzlapress Gazetesi olarak Zeki Güleç’i rahmet ve saygıyla anıyor, Tuzla Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürü Türker Poyraz nezdinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

HABER:TUZLAPRESS GAZETESİ

tuzla tuzla piri reis mesleki ve teknik anadolu lisesi zeki güleç erdem vural türker poyraz yerköy ilkokulu tuzla son dakika tuzlapress
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHELSEA ZİDANE'I DÜŞÜNÜYOR
CHELSEA ZİDANE'I DÜŞÜNÜYOR
TOLGAY'DAN İYİ HABER
TOLGAY'DAN İYİ HABER