Advert

İmzalar Atıldı! Yargı Mensuplarının 35 Yaşına Kadar Askere Gitmeleri Ertelendi

15 Temmuz'un ardından mesleğe başlayan ve büyük bölümü askerliğini yapmamış olan hakim ve savcıların, 35 yaşını doldurana kadar askerliği ertelemeleri için protokol imzalandı.

İmzalar Atıldı! Yargı Mensuplarının 35 Yaşına Kadar Askere Gitmeleri Ertelendi
Bu içerik 326 kez okundu.
Advert

Milli Savunma ve Adalet bakanlıkları ile Hâkimler ve Savcılar Kurulu ( HSK) arasında, askerlik hizmetini yapmamış yargı mensuplarının askere sevklerinin ertelenmesine ilişkin protokol imzalandı.

EĞİTİM VE STAJ SÜRELERİ DE KISALTILDI

15 Temmuz darbe girişiminin ardından yapılan FETÖ soruşturmaları kapsamında, yaklaşık 4 bin 500 hâkim ve savcı meslekten ihraç edildi. Adalet Bakanlığı, yargıda oluşan hâkim ve savcı açığını gidermek için peş peşe sınavlar açarken, aday yargı mensuplarının eğitim ve staj sürelerini de kısalttı.

BÜYÜK BİR BÖLÜMÜ ASKERLİĞİNİ YAPMAMIŞ

Gazete Habertürk'ten Fevzi Çakır'ın haberine göre darbe girişiminin ardından, 5 binin üzerinde yeni hâkim ve savcı mesleğe kabul edildi. Ancak bu isimlerin önemli bir kısmının askerlik hizmetini yapmamış olması, bir kez daha Adalet Bakanlığı ve HSK'yı harekete geçirdi. Bu isimlerin hemen askere alınmasının yargıda ciddi bir boşluk doğuracağı dikkate alınarak, Milli Savunma Bakanlığı(MSB) ile temasa geçildi.

https://www.sondakika.com/haber/haber-hakim-ve-savcilar-icin-sevk-tehir-protokolu-10441228/

hakim savcı hsk askerlik erteleme protokol imzalandı
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
QUARESMA ÖZÜR DİLEDİ
QUARESMA ÖZÜR DİLEDİ
FATİH TERİM'İN İSTEDİĞİ MELO'DAN CEVAP GELDİ
FATİH TERİM'İN İSTEDİĞİ MELO'DAN CEVAP GELDİ