Advert

62 YILIN TAÇLANDIĞI GÜN

Dile kolay 62 yıllık bir evlilik, ukde kalan bir gelinlik ve bu sevinci yaşatan bir İlçe ile o İlçenin Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı.

62 YILIN TAÇLANDIĞI GÜN
Bu içerik 1613 kez okundu.
Advert

Ayşe ve Mehmet Yeni çifti, 62 yıl sonra Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezi'nde, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'nın hayallerinde kalan, 4 çocuğu ve 16 torununun da bulunduğu, yerel ve ulusal basınında ilgi odağı olan, nikah merasimiyle gelinlik ve damatlık giyerek nikahlarını tazeledi.


62 yıl önce Trabzon'da ailelerinin rızası olmadığı için kaçarak evlenen Ayşe ve Mehmet Yeni çifti, 62 yıl sonra 4 çocuğu ve 13 torunun katıldığı nikah merasimiyle gelinlik ve damatlık giydi. Mehmet Yeni 62 yıl önce fırında çalışan Ayşe'yi görür görmez tutuldu ve aşkına karşılık bulamadı. İlerleyen zamanlarda Ayşe'yi ikna etmeyi başaran Mehmet bu kez de aileleri ikna edemedi ve Ayşe'yi yayladan kaçırdı. 62 yıldır devam eden, filmlere konu olacak bu aşk hikayesinden 4 çocuk ve 16 torunu olan Ayşe Teyze gelinlik giyemediği için hayatı boyunca içinde bir burukluk taşıdı.


Yeni çiftinin aşk hikayesini duyan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla'da ikinci baharlarını yaşayan çifte gelinlik ve damatlık giydirerek torunlarının şahitliğinde nikahlarını tazeledi. 

2 yıldır Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezi'nde vakit geçiren çiftin nikahlarını Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı kıydı.

 Seneler sonra hayallerine kavuşan çiftin, nikah şahitliği Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'nın eşi Dr. Fatma Yazıcı, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Çelikel, Tuzla Belediyesi Sağlık işleri Müdürü Dr. Mehmet Metin ve Tuzla Belediyesi Ak parti Meclis üyesi İbrahim Nazmi İş yaptı.

Nikahları kıyıldıktan sonra oyunlar oynayarak bu özel günün tadını çıkardı. Tuzla Belediyesi çifte nikah hediyesi olarak, Tuzla şifalı sularda  güzel bir balayı tatili hediye etti.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı çifte altın takarken, duygularını ise, "Damat bey ve gelin hanımın ikinci baharlarını yaşadıkları bu mutlu günde nikahlarını kıymaktan mutluluk duydum. İnşallah ikinci baharlarını birde balayında yaşamaya devam edecekler. Biz çiftimizi şifalı sularda balayına gönderiyoruz, yerleri hazırlandı. Gerçekten anlamlı ve örnek olacak bir birliktelik ülke gündemine bu şekilde taşındı" diye konuştu.

Tuzla Yerel Basını ile Ulusal Basın'ında büyük ilgi gösterdiği nikah merasimine, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Dr.Turgut Özcan, Tuzla Belediyesi Özel Kalem Müdürü Hüseyin Kömekçi, Tuzla Belediyesi Birim Müdürleri,Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Sorumlusu Demet Eski, Gönül Elleri Çarşısı üyeleri, Tuzla Gazeteciler Derneği (TUGADER) Başkan Yardımcısı Erkan Şensoy (Tuzlapress), Kurucu Üyeler Doğan Şerefli (Tuzla Manşet), Murat Çaltepe (Tuzla Olay) ve Dernek Üyesi Serap Durmaz (Tuzla Olay) ile Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezi sakinleri katılarak, 62 yıllık özleme eşlik ettiler.

Nikah bitimi ile Başkan Yazıcı tarafından hazırlanan, Gelin arabasına binen çiftin önünü kesen, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Çelikel, Tuzla Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. Mehmet Metin ve Ak parti Tuzla Belediyesi Meclis Üyesi İbrahim Nazmi İş keyifli günün güzel bir hoş sedasını oluşturdular.

HABER:TUZLAPRESS GAZETESİ

tuzla tuzla belediyesi gönül elleri çarşısı dr.şadi yazıcı dr. fatma yazıcı mehmet çelikel mehmet metin ibrahim nazmi iş tuzlapress
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BOLUSPOR - GALATASARAY MAÇI ERTELENEBİLİR
BOLUSPOR - GALATASARAY MAÇI ERTELENEBİLİR
ALİ KOÇ, TALİSCA TRANSFERİNİ KAFASINA KOYDU
ALİ KOÇ, TALİSCA TRANSFERİNİ KAFASINA KOYDU