Advert

Türkiye'nin jet hamlesi hain planları suya düşürdü .

Rusya’nın Hımeymim üssüne insansız hava araçlarıyla yapılan saldırıyı İdlib’de Pentagon hesabına çalışan bir grubun gerçekleştirdiği belirtiliyor. .

Türkiye'nin jet hamlesi hain planları suya düşürdü .
Bu içerik 298 kez okundu.
Advert

Rus üslerine yapılan provokatif saldırı sonrası,  anında harekete geçti ve elde edilen bilgileri diğer garantörlerle paylaşarak durumun kriz seviyesine gelmesini engelledi. Böylece 3'lü dev ittifaktan rahatsız olanlar amaçlarına ulaşamamış oldu.

'nın Suriye'deki Hımeymim Üssü'ne yönelik 'lı saldırının arkasından  çıktı. 'deki gruplar arasında ABD için çalışan bir kesim, bölgede bir süredir garantör ülkelerin çabalarını baltalama girişimlerinde bulunuyor. El yapımı İHA'larla Rus üssünün taciz edilmesi olayında sözkonusu teknolojinin sahadaki hücrelere ABD tarafından verildiği öğrenildi.

TÜRKİYE ÜZERİNDEKİ PLANLAR DA SUYA DÜŞTÜ
Sabotajın ayrıntılarından Rus tarafının da bütünüyle haberdar olduğu bildirildi. ABD'nin yönlendirdiği bu grubun sahada Rusya ve rejime saldırarak Türkiye'yi sıcak çatışmaya girmeye zorladıkları belirtiliyor. Bu hareketlerle ulaşılmak istenen hedefler arasında Türkiye'nin Afrin operasyonunun engellenmesi çabaları da bulunuyor. Yine İdlib'den Türkiye'ye uzanması istenen yeni göç dalgasıyla 'yı sıkıştırma politikası da dikkatlerden kaçmıyor.

ESED O OLAYI KULLANDI
'teki sivillerin Ekim 2016'da İdlib'e taşınmasının hemen ardından ABD'nin bölgedeki gruplarla temasa geçtiği iddiaları gündeme gelmişti. Son provokasyonu kullanan  güçleri ise provokasyonu fırsat bilerek muhaliflerin kontrolündeki bölgelere saldırdı.

TÜRKİYE ANINDA HAREKETE GEÇTİ BİLGİLERİ İLETTİ
Hımeymim provokasyonu sonrası ulaşılan bilgileri Türkiye, diğer garantörlerle paylaştı. Rusya ve  büyükelçileri Dışişleri'ne çağrılırken, Türkiye'nin garantörlük görevini yerine getirdiği, aynı hassasiyeti kendilerinden de görmek istediği vurgulandı.

https://www.takvim.com.tr/guncel/2018/01/12/turkiyenin-jet-hamlesi-hain-planlari-suya-dusurdu

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
QUARESMA ÖZÜR DİLEDİ
QUARESMA ÖZÜR DİLEDİ
FATİH TERİM'İN İSTEDİĞİ MELO'DAN CEVAP GELDİ
FATİH TERİM'İN İSTEDİĞİ MELO'DAN CEVAP GELDİ