Advert

İşte Erdoğan'ın 'Tam bir facia' dediği CHP'li Başkanın tepki çeken Tweet'leri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti grubunda sert bir dille eleştirdiği CHP'nin yeni İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun tepki çeken Tweet'lerinde neler vardı?

İşte Erdoğan'ın 'Tam bir facia' dediği CHP'li Başkanın tepki çeken Tweet'leri
Bu içerik 621 kez okundu.
Advert

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti grubunda topa tuttuğu CHP'nin yeni İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun, geçmişte Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar gündeme geldi. Erdoğan'ın "Tam bir facia" dediği Canan Kaftancıoğlu'nun çok konuşulan o Tweetler'inde neler vardı?

"MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİYİZ" SLOGANINDAN RAHATSIZ

Kaftancıoğlu, "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganından rahatsız olduğunu belirtirken; 1915 yılında gerçekleşen Ermeni tehcirini "soykırım" olarak değerlendirmesi ise dikkat çekti.

İŞTE TEPKİ ÇEKEN O TWEET'LER:

 

ERDOĞAN NE DEDİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti grubunda, "Biz bu partinin başındaki zatın hezeyanlarını kimi zaman üzüntüyle, kimi zaman yüzümüz kızararak takip ederken, şimdi İstanbul'a İl Başkanı seçmişler ki tam bir facia. Elbette demokrasiye saygımız vardır. Bu kişi madem ki kongre salonundan çıkmıştır öyleyse CHP'nin İl Başkanı'dır. Ona diyecek sözümüz yok ama bu İl Başkanı'nın geçmişine baktığımızda bizim bir şey söylememize gerek kalmıyor" dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI

CHP'nin yeni İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında soruşturma başlatılmıştı.

İstanbul başsavcılığının soruşturması 'PKK-DHKP-C terör örgütü propagandası yapmak', ' Türkiye Cumhuriyeti devletini/kurumlarını alanen aşağılamak' ve 'cumhurbaşkanına hakaret' suçlarını kapsıyor.

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/politika/536829.aspx

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan ak parti chp istanbul il başkanı canan kaftancığlu tweet tepki çekti soruşturma
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHELSEA ZİDANE'I DÜŞÜNÜYOR
CHELSEA ZİDANE'I DÜŞÜNÜYOR
TOLGAY'DAN İYİ HABER
TOLGAY'DAN İYİ HABER