Advert

“BİZİM AMACIMIZ BÖLGEDE TERÖR VARLIĞINI SONA ERDİRMEK”

Türkiye'nin milli güvenliğini tehdit eden hiçbir oluşum asla müsamaha ile karşılanmayacak

“BİZİM AMACIMIZ BÖLGEDE TERÖR VARLIĞINI SONA ERDİRMEK”
Bu içerik 344 kez okundu.
Advert

Türkiye'nin zor bir coğrafyada olduğuna dikkati çeken Yıldırım, "Her bakımdan zorluklarımız var. Sadece afet konusunda değil, terör bakımından da büyük zorluklar yaşıyoruz. Yıllardan beri terörle mücadelemiz devam ediyor. Son iki senede elhamdülillah, teröre karşı savunma değil taarruz esaslı yaklaşımlarımızdan dolayı ülkenin her köşesinde devlet otoritesi tam anlamıyla sağlanmış durumda. Ama bu yetmez. Çünkü, hudutlarımız dışında yeni terör alanları oluşuyor. Bunlara karşı gerekli tedbirleri almamız lazım." değerlendirmesinde bulundu.

Bir yandan sınırlarda fiziki güvenlik tedbirlerini artırdıklarını ifade eden Yıldırım, elektronik takip sistemlerini artırdıklarını, bunların yüzde 60 mertebesinde tamamlandığını söyledi.

“BİZİM AMACIMIZ BÖLGEDE TERÖR VARLIĞINI SONA ERDİRMEK”

Sınır ötesi saldırılara gerekli karşılığı verdiklerini, Fırat Kalkanı Harekatı'nın esasının da bu olduğunu kaydeden Yıldırım, "Kilis başta olmak üzere, Gaziantep bölgeye ulaşan tehditlere karşı gerekli operasyonlar yapıldı ve Allah'a şükür orada sıkıntı yaşanmıyor." ifadelerini kullandı.

Sınır güvenliğini, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden tacizlerin varlığına değinen Yıldırım, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin milli güvenliğini tehdit eden hiçbir oluşum asla müsamaha ile karşılanmayacak. Bu bizim en doğal hakkımızdır. Uluslararası hukuktan da kendi hukukumuzdan da doğan bir hakkımızdır. Bizim amacımız, bölgede terör varlığını sona erdirmek, zaten yıllardan beri çok acı çeken bölge halkının yeni acılara tekrar maruz kalmasının önüne geçmek. İdlib'de, rejim güneyden girdi. Bir sürü insan kuzeye doğru hareket ediyor. Afrin de aynı şekilde, aynı korkuyla sınırlarımıza doğru yönelme var. Tabii ki bunların tedbirlerini alacağız. Bu konuda da hiçbir tereddüt yok, kimsenin de bize nasihatte bulunmasına gerek yok. Bizim kimsenin topraklarında gözümüz yok. Sadece vatandaşımızın can ve mal güvenliğini sağlamak gibi bir mecburiyetimiz var. Bölgenin istikrarını, güvenini sağlamak gibi bir sorumluluğumuz var."

Bugünün karne günü olduğunu hatırlatan Yıldırım, "Yaklaşık 18 milyon yavrumuz, 1 milyon öğretmenimiz bugün tatile giriyor. Bütün öğrencilerimizin gözlerinden öpüyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Umarım tatilde iyi vakit geçirirler. Dinlenerek, ikinci yarıyıla daha zinde, heyecanlı ve hazır olarak dönmüş olurlar." dedi

Öğretmenlerin de bu dönemde yoğun bir mesai geçirdiğini dile getiren Yıldırım, "Her bir öğretmenimize teşekkür ediyoruz. Öğretmenlerimiz, yavrularımızı geleceğe hazırlıyor. Çok ulvi bir görev yapıyorlar. Fedakarlık içinde bu görevleri yerine getiriyorlar. Hatta Doğu ve Güneydoğu'da canlarını bu uğurda veren öğretmenlerimiz var. Şehit öğretmenlerimizi ve bütün şehitlerimizi, bu vesileyle rahmetle, şükranla anıyorum." diye konuştu.

Başbakan Yıldırım, yarıyıl tatili dolayısıyla yola çıkacak vatandaşlara "Lütfen kış şartlarını dikkate alarak tedbirli olalım. Yolların kralı yok, kuralı var. Kurallara uyalım, sevdiklerimizi üzmeyelim. Tekrar bir araya gelelim." uyarısında bulundu.

Yıldırım, 99 aracın güzel hizmetlere vesile olmasını dileyerek, bunlara hiç ihtiyaç olmamasını ümit ettiklerini söyledi.

"İhtiyaç halinde elinizin altında eğer alet edevat varsa o zaman görevi layıkıyla yapmışınız demektir." ifadesini kullanan Yıldırım, AFAD'a çalışmalarında başarı diledi.

HABER:TUZLAPRESS GAZETESİ

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AVRUPA LİGİ'NDE SON 32 HEYECANI
AVRUPA LİGİ'NDE SON 32 HEYECANI
TRABZONSPOR'DA ABDULKADİR ŞOKU!
TRABZONSPOR'DA ABDULKADİR ŞOKU!