Advert

Afrin Harekatı'nın Adı Belli Oldu! TSK: Zeytin Dalı Başladı

Türk Silahlı Kuvvetleri açıklama yaptı, Afrin Harekatının adı belli oldu. TSK'nın açıklamasındaki "Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir" detayı dikkat çekti.

Afrin Harekatı'nın Adı Belli Oldu! TSK: Zeytin Dalı Başladı
Bu içerik 444 kez okundu.
Advert

Beklenen Afrin Harekatı başladı. Türk Savaş uçakları sınırdaki PYD mevzilerini bombalarken OSÖ birlikleri de Afrin'e doğru ilerliyor. Sıcak gelişmenin ardından TSK'dan ilk açıklama geldi. TSK'nın açıklamasıyla harekatın adı da belli oldu.

İşte TSK'nın açıklaması:

HAREKATIN ADI: ZEYTİN DALI

 Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye'nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17:00'dan itibaren "Zeytin Dalı Harekatı" başlatılmıştır.

"SURİYE'NİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNE SAYGILI OLARAK İCRA EDİLMEKTEDİR"

Harekat, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK'nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51'inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.

"SİVİLLERİN ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN HASSASİYET GÖSTERİLMEKTEDİR"

Harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir.

https://www.sondakika.com/haber/haber-afrin-harekati-nin-adi-belli-oldu-tsk-10476228/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHELSEA ZİDANE'I DÜŞÜNÜYOR
CHELSEA ZİDANE'I DÜŞÜNÜYOR
TOLGAY'DAN İYİ HABER
TOLGAY'DAN İYİ HABER