Advert

TUZLA'DAN TUZLA'YA GÖNÜL KÖPRÜSÜ

İstanbul 'unTuzla İlçesinden, Bosna'nın Tuzla’sına Yardım Tır'ı Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısından yola çıktı.

TUZLA'DAN TUZLA'YA GÖNÜL KÖPRÜSÜ
Bu içerik 1202 kez okundu.

 

İstanbul 'unTuzla İlçesinden, Bosna'nın Tuzla’sına Yardım Tır'ı Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısından yola çıktı.

İstanbul Tuzla Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Tuzla Belediyesiyle birlikte yürütmüş olduğu İki Tuzla'nın Kardeşlik Köprüsü projesi kapsamında hazırlanan Eğitim Malzemesi Yardım Tırı, Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü’ne ulaştırılmak üzere Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısından yola çıktı.

Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır,Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu,Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Av.Mehmet Çelikel,Tuzla Müftüsü Aşır Durgun,Tuzla İlçe Milli Eğitim Şube Müdür'ü Birkan Onat,Tuzla Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdür'ü İlhan Çöpoğlu,Tuzla Belediyesi Destek Hizmetleri Müdür'ü Muammer Özdemir,Tuzla'da Bulunan Okulların Müdürleri ve Tuzla Gazeteciler Derneği (Tugader) nin katıldığı törenle Tır Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’ndan Saraybosna'ya uğurlandı.

Tuzla Müftüsü Aşır Durgun'un okuduğu dua ile İki Tuzla ilçesinin kardeşlik köprüsüne yola çıkan Tır ile Tuzla bir kez daha bir yardıma daha imza atmış oldu.

Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü’ne teslim edilecek olan  eğitim malzemeleri Tuzla kantonu ve diğer kantonlarda yabancı dil dersi olarak Türkçe dilini seçen okullara Yunus Emre Enstitü aracılığı ile dağıtımı yapılacak,

Tuzla Milli Eğitim Müdürlüğü’nün öncülüğünde toplanan eğitim malzemeleri , Tuzla Belediyesinin desteğiyle Bosna’ya gönderilmek üzere hazırlandı. İçinde tahta, projeksiyon,kırtasiye malzemesi, kıyafet gibi eğitim malzemeleri bulunan TIR, protokol tarafından Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’ndan dualarla uğurlandı.

Tuzla Milli Eğitim Müdürü Sn. Ahmet Alireisoğlu “İstanbul Tuzla’da ve Bosna-Hersek Tuzla Kanton’unda belirlediğimiz okullar arasından iki yıl sürecek olan “İki Tuzla Kardeşliği Projesi” kapsamında ihtiyaç duyulan araç ve gereçler doğrultusunda tanzim ettiğimiz, eğitim materyallerini Bosna’ya gönderiyoruz. İki Tuzla Kardeşliği Projesi;  İstanbul Tuzla’sı ile Bosna Tuzla’sı arasındaki Okulları, Belediyeleri ve  İşadamlarını  kapsayan farklı faaliyetlerle devam edecektir. Ortak kültürel değerlerimizi güçlendirmek için gayret göstermeye devam edeceğiz. Bu anlamdaki liderliği için Sn. Kaymakamımız Ali Rıza Çalışır’a ve sağladığı her türlü destek için  Tuzla Belediye Başkanı Sn. Dr. Şadi Yazıcı’ya ayrıca teşekkür ederim”  dedi.

HABER.TUZLAPRESS GAZETESİ 

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERDOĞAN'DAN MİLLİ TAKIMA TEBRİK
ERDOĞAN'DAN MİLLİ TAKIMA TEBRİK
TÜRKİYE SONU OLDU!
TÜRKİYE SONU OLDU!